22 / 04 / 2024

Baysaş İnşaat Fikirtepe projesi! Kasım 2015'te teslim!

 Baysaş İnşaat Fikirtepe projesi! Kasım 2015'te teslim!

Fikirtepe’de ada bazında hak sahipleriyle yüzde100 anlaşma imzalayan ilk şirket olan Baysaş İnşaat, ‘Fikirtepe’nin Balkonu’na 510 lüks konut inşa edecek. Baysaş’a komşu adalardan da talep var...


‘Fikirtepe’nin Balkonu’na Baysaş imzası

Baysaş İnşaat, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından ‘Özel Proje Alanı’ ilan edilen Kadıköy Fikirtepe’deki lüks konut projesi için gün sayıyor. 11 bin 350 metrekare arsa alanına sahip 6 adet yapı adasında, 68 adet parselde hak sahipleriyle yüzde 100 anlaşma sağlayan ilk şirket olan Baysaş İnşaat, ‘Fikirtepe’nin Balkonu’ olarak tanımlanabilecek noktada 510 konut inşa edecek. Baysaş İnşaat’ın proje alanı, E-5 üzerinde yer alan, eski Devlet Malzeme Ofisi, yeni Medeniyet Üniversitesi binasının hemen arkasında yer alıyor. Fikirtepe’nin yüksek noktalarından birinde bulunan proje alanında “Fikirtepe’nin Balkonu’ olarak yükselecek proje, şehir, deniz ve Adalar manzarasına sahip olacak. "


Sosyal tesislerin yönetimi ve geliri site sakinlerine

Stüdyo’dan 3+1 ve dubleks dairelere kadar farklı seçeneklerin yer alacağı projenin en ayırt edici özelliklerinden birini, tam teşekküllü olarak hazırlanacak sosyal tesislerin yönetiminin site sakinlerine bırakılacak olması oluşturuyor. Site yönetimi, sosyal tesisleri isterse sadece sitenin kullanımına açık tutabilecek, isterse de sosyal tesislerin işletmesini özel işletmeye verebilecek. Bu da sitenin aidat giderlerinin büyük bir bölümünü karşılayabilecek. Sosyal tesis içinde, fitness center, sauna, buhar odası, Türk hamamı, çocuk kulübü, çamaşır odası sosyal alanlar, iki kapalı havuz, çocuk havuzu ve çocuk oyun alanları yer alacak. 


2 yıldır plan notları bekleniyor

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın,  Fikirtepe’nin 2 yıl önce İBB tarafından ‘Özel Proje Alanı’ olarak ilan edildiğini hatırlatarak, “Halen Fikirtepe’de uygulanacak imar planı ve plan notlarında netlik bulunmamakta ve belediye nezdinde süreç devam etmektedir. Dolayısıyla Fikirtepe’de aralarında Baysaş İnşaat’ın da bulunduğu, ada bazında hak sahipleriyle yüzde 100 anlaşma sağlayan 4-5 firmanın projeleri için yaptıkları ruhsat başvuruları, imar planı sürecinin tamamlanmaması nedeniyle bekletiliyor” dedi.


‘Projemiz hazır, onay bekliyoruz’

Şemsettin Aydın, henüz Fikirtepe’de projelerin ruhsat süreçleri tamamlanmamasına rağmen kimi firmaların anlaşma yaptıkları alanlarda yıkımlara başladıklarına işaret ederek, “Baysaş İnşaat olarak ilk anlaşma gerçekleştiren firma olmamıza karşın, ruhsat alınıncaya kadar mağduriyetler yaşanmaması için, hak sahiplerinden evlerini boşaltmalarını istemedik ve yıkımlara başlamadık. İmar planıyla ilgili süreçlerin tamamlanmasının ardından ve ruhsatın alınmasının ardından, hazır olan projemizi uygulamaya geçireceğiz. Ve öncelikle mevcut yapıların tahliyesine ve yıkımlarına başlayacağız” diye konuştu. Projenin inşaatına Haziran 2013 gibi başlamayı planladıklarını anlatan Şemsettin Aydın,  projenin bitiş tarihini ise Kasım 2015 olarak öngördüklerini kaydetti.


Baysaş’a komşu adalardan da teklif var

Şemsettin Aydın, bugüne kadar Adana merkezinde birçok lüks konut projesine imza atmalarına ve İstanbul’da Fikirtepe projesinin ikinci projeleri olmasına rağmen, Fikirtepe’de iki yıl içinde iyi bir sınav verdiklerini dile getirdi. Fikirtepe’de iki yıl içinde tüm olumsuzluklara rağmen süreci iyi yönettiklerini anlatan Şemsettin aydın, “Fikirtepe’de bir yandan tek tek hak sahipleriyle görüşüp, anlaşmalar sağlamaya çalıştık ve bunu başardık. Bir yandan planlarla ilgili belirsizlik süreci yavaşlattı. Fikirtepe’de hem firmalar, hem de hak sahipleri çantacılar ve fırsatçılarla mücadele etti. Tüm bu zorlu süreçte, hak sahipleriyle açık, şeffaf  bir biçimde sürecin yönetilmesi, Baysaş İnşaata olan güveni artırdı. Bugün, komşu adalardan hak sahipleri ve ada temsilcilerinden kendi adalarında da proje yapmamız için teklifler alıyoruz. Bu teklifleri de değerlendireceğiz” dedi.


Fikirtepe 7/24 yaşamın merkezi olacak

Fikirtepe’nin, Anadolu Yakası’nın en merkezi konumunda yer aldığını belirten Şemsettin aydın, “TEM bağlantı yoluna yakın, E-5’in hemen yanı başındaki Fikirtepe Anadolu’nun Avrupa’ya açılan kapısı olarak değerlendirilebilir.  Konumu itibariyle İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Fikirtepe, nitelikli projelerin hayata geçmesiyle birlikte, İstanbul’un en merkezi, en prestijli yaşam, iş, ticaret alanlarından biri haline dönüşecek. Fikirtepe’nin hinterlandında bulunan 8 üniversite ve hemen yanı başındaki Medeniyet, Doğuş Üniversitesi gibi üniversiteler de Fikirtepe’yi cazip kılacak etkenler arasında yer alıyor.  Fikirtepe, 7/24 yaşayan bir merkez olarak, yerel alıcıların yanı sıra, yabancı alıcılarından da ilk tercih edecekleri bölgelerin başında gelecek” diye konuştu.


0216 470 55 75

www.baysasinsaat.com
Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler