24 / 04 / 2024

İstmarina AVM yarın kapılarını açıyor!

 İstmarina AVM yarın kapılarını açıyor!

Emlak Konut GYO ve Dap Yapı ortaklığıyla inşa edilen İstmarina AVM yarın açılıyor. AVM “Deniz üstü alışveriş” mottosuyla tanıtılıyor..


İstMarina AVM’nin açılışı sebebiyle bugün Wyndham Grand İstanbul Levent'te toplantı yapıldı. Toplantıda DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Dap Eltes Ortak Girişimi Genel Müdürü Ahmet Okan Yılmaz, JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş ve JLL Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Ander basın mensuplarıyla bir araya geldi. 


Toplantıda açıklamalar yapan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bugüne kadar birbirinden değerli onlarca yaşam alanı ürettiklerini belirterek, “Kartal’da inşa ettiğimiz İstMarina Projesi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük projelerinden biri. İstMarina AVM ile DAP Holding olarak ilk kez perakende sektörüne adım atıyoruz” diye konuştu.


İstMarina AVM’nin yalnızca alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi olduğunu da belirten Ziya Yılmaz; “250 Milyon Euro gibi büyük bir yatırımla ve 200 bin metrekare alanda inşa ettiğimiz, İstanbulluların yeni buluşma noktası İstMarina AVM’de yaklaşık 200 mağaza hizmet verecek. Bağdat Caddesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ortasında değeri her gün artan Kartal sahilinde konumlanan, Türkiye’nin içinden hızlı tren geçen ilk Alışveriş ve Yaşam Merkezi İstMarina, gurme restoranları ve dünyaca ünlü markaları içerisinde barındıracak” dedi.


İstmarina AVM, yalnızca alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi olarak tasarlandı. Bağdat Caddesi ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın ortasında değeri her gün artan Kartal sahilinde yükselen 70 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. 3 kattan meydana gelen İstmarina AVM’de açık ve kapalı alışveriş mekanların yanı sıra 2 bin araç kapasitesine sahip otopark alanı, çocuk oyun alanları ve daha birçok sosyal donatı alanı bulunuyor. 250 Milyon Euro yatırımla, 200 bin metrekare alanda inşa edilen AVM’de yaklaşık 200 mağaza bulunuyor.


 İstmarina AVM yarın kapılarını açıyor!

 

Tanınmış giyim mağazalarının yanı sıra dünya mutfaklarından çok seçenekli restoranları, günün her saatinin keyfini çıkarmayı sağlayacak cafeleriyle ziyaretçilerine çeşitli alternatifler sunan Kartal İstMarina AVM, kapalı alan konforunu ve açık alan ferahlığını aynı anda yaşatıyor.  


Bostancı-Pendik sahil yolu üzerinde yükselen İstMarina AVM’ye, karayolu bağlantılarının yanı sıra Kadıköy-Pendik ve Bostancı-Pendik arasında işlemekte olan İETT hatları sayesinde toplu taşıma araçları ile de kolayca ulaşılabiliyor. Haydarpaşa Garı’na 2018 sonunda ulaşması planlanan Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattı da İstMarina AVM’nin içerisinden geçecek.


İstMarina’ya Uluslararası Otoritelerden Ödül Yağıyor


Kartal’ın, son dönemde gelişmişlik ve refah düzeyi ile tercih edilirliği artan Anadolu Yakası’nın gözde lokasyonu haline geldiğini söyleyen Ziya Yılmaz, “Son dönemde yapılan araştırmalarda görüldüğü üzere Maltepe, Kartal, Kadıköy, Pendik ve Dragos beyaz yakalıların yaşamayı tercih ettiği en önemli yerleşim yerleri arasında yer alıyor. Böylesine özel bir bölgeyi, İstMarina gibi değerli bir proje ile taçlandırdık. İstMarina Projesi ile aldığımız; ‘Dünya’nın En İyi Yapı Geliştirme Projesi’ ve ‘2014’ün En Fazla Satış Gerçekleşen Projesi’ ödülleri de bu tezimizi destekler nitelikte” değerlendirmesini yaptı.


“İstMarina AVM Kartal’ın Değerine Değer Katacak”


İstMarina AVM’nin işletmesini üstlenen gayrimenkul ve yatırım yönetiminin alanında uzman firması JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş da konuyla ilgili olarak, “Bizleri, dördüncü nesil alışveriş merkezleriyle birlikte hayatımıza giren açık hava alışveriş keyfinden mahrum bırakmayan ve bu alandaki öncü projelerden biri haline gelen İstMarina AVM, son yıllarda büyük bir gelişim gösteren Kartal’ın çehresini daha da güzelleştirmek için önemli bir girişim olarak karşımızda duruyor” diye konuştu.


Dünya genelinde kentsel nüfus artışının hızlanmasıyla birlikte şehirlerdeki karma kullanımlı yapılardan beklentinin de arttığını belirten Avi Alkaş, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“İnsanlar artık işten çıkıp bir iki adım attıktan sonra tüm alışveriş ihtiyaçlarını karşılayıp, evine kolayca erişebilme lüksünü istiyor. Bu talebi karşılayabilen projeler, bireysel zaman ile özel zaman arasındaki geçişi hızlandırıp tüketici tatmini sağlıyor. Yarın Anadolu Yakası’nın sahil cephesi en geniş alışveriş merkezi olarak hayatımıza girecek olan İstMarina AVM’nin açılışı işte beni tam da bu nedenle heyecanlandırıyor. Bildiğiniz gibi 80 ülkeden 82 binden fazla çalışanla hizmet veren bir ekibin parçası olarak yeni projelerin doğuşuna sıklıkla tanıklık ediyoruz. Türkiye’deki 10. senemizde 50 alışveriş merkezini yönetiyoruz ancak ülkemize kazandırılan böyle başarılı projelerde hala ilk günkü heyecanı duyuyoruz. Bundan sonraki süreçte, yönetim danışmanlığı ile bu gözde projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyacağız.”

 


Dap Yapı İstmarina'da hangi mağazalar var? 


LCW, 

Macrocenter, 

Bodrum Mantı, 

Zara, 

Sait Efendi, 

Alaçatı Muhallebicisi, 

Kahve Dünyası, 

Koton, 

Defacto, 

Marks and Spencer, 

Starbucks, 

Vakko, 

Network

Praktiker Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı, Yeni konut projeleri