ÖİB'nin İstinye arazisi için Emlak Konut ve Fırat Plastik yarışıyor!


ÖİB'nin İstinye arazisi için Emlak Konut ve Fırat Plastik yarışıyor!

6 parsel, 158 dönümlük turizm ve konut imarlı arazi için Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve İşadamı Nevzat Demir’in patronu olduğu Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş yarışacak.Emlak Konut GYO’ya İstanbul Sarıyer ilçesi, İstinye Mahallesinde bulunan 158 dönümlük arazide sürpriz rakip çıktı.


6 parsel, 158 dönümlük turizm ve konut imarlı arazi için Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve İşadamı Nevzat Demir’in patronu olduğu Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş yarışacak. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) internet sitesinde yeralan duyuruda Maliye Hazinesi’ne kayıtlı arazi için Fırat Plastik Kauçuk Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin de teklif verdiği yeraldı. Poligon Tepeüstü’nün hemen karşısında bulunan ve Sabancı At Çiftliğine komşu arazi aynı zamanda Reşitpaşa’daki borsa binasının içinde bulunduğu arazi ile Şahintepesi olarak bilinen bölgeyi kapsıyor.  


Hürriyetöib İstinye arazisi , fırat plastik istinye arazisi , öib istinye arazisine kimler teklif verdi , öib istinye arazisine teklif veren firmalar , fırat plastik özelleştirme ihalesi ,