26 / 02 / 2024

Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu: Çin'de büyümek çok kolay!

Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu: Çin'de büyümek çok kolay!

Perakendecileri Uzakdoğu'daki verimli pazarlara davet eden Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, gelecek 10 yılda İstanbul, Moskova ve Çin en önemli merkezler olacak dedi


11. Perakende Günleri'nin açılış konuşmasında Uzakdoğu pazarlarına dikkat çeken Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, “Türkiye önemli pazarlardan bir tanesi. Rusya, Çin ve Kuzey Afrika pazarlarının yanı sıra gelecek 10 yılda İstanbul, Moskova ve Çin en önemli merkezler olacak. Güney Afrika, Endonezya hala tanımadığımız pazarlar. Oralarda da yatırımcılar için çok önemli fırsatlar olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Turkmall olarak Çin'de Fiba Holding ile gerçekleştirdikleri Plaza Shenyang'ın 2012 yılında açılacağınız söyleyen Eyüboğlu, “Bu proje Çinlilere örnek oldu. Plaza Shenyang'dan sonra Çinliler en az 10 tane daha alışveriş merkezi yaptılar. Biz, bundan sonra Çin'de projelerimize devam edeceğiz” dedi.

“Çin'de büyümek çok kolay” diyen Eyüboğlu, Türk perakendecilerini bu verimli pazarlara bekliyoruz” dedi.
Yeni dönemde Türk perakendecileri ile AVM yatırımcıları arasındaki sinerjinin artacağına dikkat çeken Eyüboğlu, ortak giderler konusunda özel çalışma yapılması gerektiğini söyledi.

Türkiye'de artık kurumsal yatırımcının geliştiğini, kurumsal Türk yatırımcılarının da yatırımları yönlendireceklerini belirten Eyüboğlu, GYO'ndaki “Kazan kazan” formülünün bu sektörde de gelişeceğine işaret etti. Artık farklı değil, özel projelerin başarılı olacağını belirten Eyüboğlu, klasik AVM'lerin çok ötesinde, özel, temalı, yenileme projelerinin öne çıkacağını belirtti.

TURKMALL HAKKINDA

1992 yılında kurulan ve 2004 ile 2010 yılları arasında Multi Corporation ile birlikte Türkiye'de Forum adlı alışveriş ve yaşam merkezlerini geliştiren ve yöneten Turkmall, 15 yıl içinde 20 alışveriş merkezini tamamladı.

5 milyon metrekarelik perakende inşaat alanı geliştiren, 2.5 milyon metrekare kiralanabilir perakende satış alanı sağlayan Turkmall, 2.500'den fazla kiralama yaptı.

Faaliyetlerini Türkiye, Balkanlar, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar, Gürcistan, Rusya ve Asya'da devam eden Turkmall,  14 ülkede 50'den fazla iş ortaklığının ve bu iş ortaklılıklarının sonucu olarak da toplam değeri 5 milyar Avro'yu aşan yatırımların sorumluluğunu üstleniyor.Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler