18 / 04 / 2024

Alanya'da yerli turiste uygun fiyat sunulacak!

 Alanya'da yerli turiste uygun fiyat sunulacak!

Dünyanın sayılı turizm merkezleri arasında gösterilen Alanya, 50 farklı ülke vatandaşına 40 bine yakın konut satarak eşine az rastlanan bir başarıya imza attı. Yılda 3 milyon yabancı turist ağırlayan ilçenin yeni hedefinde ise artık tüketim gücü yükselen iç pazar var.


40 bin yabancının ev aldığı Alanya da yerli turistin cazibesine kapıldı. Risklerini minimize etmek isteyen ilçe uygun fiyat kozunu kullanacak.


Dünyanın sayılı turizm merkezleri arasında gösterilen Alanya, 50 farklı ülke vatandaşına 40 bine yakın konut satarak eşine az rastlanan bir başarıya imza attı. Yılda 3 milyon yabancı turist ağırlayan ilçenin yeni hedefinde ise artık tüketim gücü yükselen iç pazar var. Bugüne kadar yerli turist avantajının iyi kullanılamadığında uzlaşan bölge turizmcileri bu sayede olası yurtdışı riskleri de minimize etmeyi planlıyor. Bodrum, Çeşme ve Alaçatı gibi merkezlerden turist çekmek için kolları sıvayan Alanya'nın en büyük kozu ise uygun fiyat seçenekleri olacak. Alanya'nın iç pazar açısından oldukça bakir fırsatlar içerdiğini belirten Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Faik Melih Kaptanoğlu, "12 ay aktif turizm hedefliyoruz. Açılan havaalanımız ve fiyat avantajımız sayesinde Türkiye'de öne çıkan turizm merkezlerine göre daha avantajlıyız" dedi. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili ise "Trendleri göz önüne alıyoruz. Örneğin Engelsiz Turizm Kenti Alanya Projesi ile Türkiye'de engellilerin en rahat yaşadığı şehir olmayı başardık" dedi. 


Sabah