TOKİ Kayaşehir kura çekilişi bugün!

TOKİ Kayaşehir kura çekilişi bugün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kayaşehir kura çekilişi bugün yapılıyor. Toplamda 140 adet daireden meydana gelen projede 1+1 ve 2+1 şeklinde daireler bulunuyor.


Başvuru bedeli yatırıp daire almak için bekleyen vatandaşlara; İstanbul Kayaşehir Projesi'nde  1+1 38 adet konut (31 adeti Teslimli, 7 adeti Teslimsiz) ve 2+1 102 adet konut (26 Teslimli, 76 Teslimsiz) olmak üzere toplam 140 adet konut kontenjanı ayırdı. 


Konut bekleyen vatandaş sayısının, Kayaşehir projesinden ayrılan konut sayısından fazla olması sebebiyle projeden Konut Alma Hakkı ve hak sahiplerine denk gelen konutla kura usulüyle belirlenecek.

  

İstanbul Kayaşehir Projesi'nde kura çekilişi her bir konut için 1 asil ve 1 yedek alıcı şeklinde olacak. Kalan başvuru sahipleri ise kura sıralamasına göre 2. Yedek alıcı listesini belirleyecek.


140 konutun yer aldığı projede ödemeler yüzde 12 peşin, 180 ay vadeyle yapılıyor. Projede taksitler teslimli konutlarda sözleşme imzalama tarihini takip eden ay, teslimsiz konutlarda ise teslim tarihini takip eden ay olup, ödemeler her ayın en geç 20. gününe kadar.


TOKİ Kayaşehir kura çekilişi bugün!


Kura çekilişi bugün saat 10:30'da TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nın Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016