17 / 04 / 2024

Sakarya'daki emekliler konut projesi için TOKİ'den onay bekliyor!

Sakarya'daki emekliler konut projesi için TOKİ'den onay bekliyor!

Türkiye Emekliler Derneği Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, hükümetin 1 Kasım seçimlerinde vadettiği ve programına aldığı “Emekliye Ev” projesiyle ilgili önemli aşama kaydedildiğini belirtti...


Emeklilere aylık 250 TL ve 20 yıl vadeli konut çalışmasının Sakarya’da da yürütülmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde yürüten Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adapazarı Şube Başkanı Orhan Büyü, Sakarya Valiliği’ne yaptığı başvuruların sonuçlarını almaya başladıklarını açıkladı.


Onay bekliyor

Sakarya’da 160 bin emekli olduğunu dile getiren Büyü, “Sakarya Valiliği’nin gösterdiği ilgi bizi mutlu etti. Konunun yakın zamanda sonuçlanmasını ve TOKİ'den onay gelmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


5 ilçede

TOKİ’nin “Emekliye Ev” konut programında yer almayan Sakarya için de planlamalara başladığı ve ilgili kurumların da Valilik tarafından yapılan yazışmalar sonucu harekete geçtiği öğrenildi. Tüm emeklilerin yararlanabileceği proje için Sakarya’nın 5 ilçesinde önerilen alan ve arsaların 150 dönümden fazla olduğu belirtildi. Bu ilçeler, Adapazarı, Serpan Geyve, Akyazı ve Karasu olarak belirlendi.


İşlemlerin

Sakarya Valiliğinin TOKİ'ye ilettiği yazıda: “Bu alanlarda yapılacak olan konut projelerinin iş ve işlemlerinin yürütülmesinde Valilik olarak gerekli olan her türlü desteğin gösterileceği” açıklandı.Sakarya YenigünÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016