Ankara Etimesgut'ta 5.7 milyon TL'ye 5 arsa satılıyor!


Ankara Etimesgut'ta 5.7 milyon TL'ye 5 arsa satılıyor!

Ankara İli Etimesgut İlçesi Bağlıca Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul mahkeme kararıyla satışa çıkıyor. Gayrimenkul için 5 milyon 752 bin 262 TL bedel isteniyor.Özellikleri :  Ankara  İl, Etimesgut İlçe, Bağlıca Mahallesi 46872 Ada, 3 Parsel,Satışa konu taşınmaz Ankara ili Etimesgut İlçesi Bağlıca mahallesi Mermeroğlu cad 1238 sok kesişiminde bulunan köşe parseldir.1238 sok, 1237 sok ve mermeroğlu caddesi olmak üzere 3 cephesi bulunmaktadır. Üzerinde prefabrik evve muhtelif ağaçlar vardır.. Parsel çevresi prefabrik çit direkli galganizli tel ile çevrilidir. Düzgün geometrik şekli ve eğimsiz arazı yapısı bulunmaktadır, Konut alanı taşınmazı olup, E:0,70 yapılaşma koşulu ile taşınmaz üzerine 3.609 m2 inşaat alanlı konut yapısı yapılması mümkündür. Her biri 150 m2 brüt alanlı 24 daire yapılabilecektir. Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yapının dış cepheleri PVC yalı kaplama, giriş kapısı çelik, pencereler pvc doğrama, demir korkuluklu, çatı üzeri kiremit kaplama, tek katlı prefabrik bina bulunmaktadır.


Kıymeti : 5.752.262,08 TL

1. Satış Günü : 19/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 21/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Ankara Batı Adliyesi Mezat SalonuSatış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2018Ankara Etimesgut satılık , Etimesgut Ankara gayrimenkul satışı , Etimesgut satılık arsa ,