Türkiye, küresel ev fiyatları endeksinde 4.sırada!


Türkiye, küresel ev fiyatları endeksinde 4.sırada!

Knight Frank şirketinin Küresel Ev Fiyatları Endeksi'nin en son verileri açıklandı. 2013'ün Nisan ayı başından 2014'i'ün Mart sonuna kadar ele alınan fiyat artışı verilerine göre Türkiye yüzde 13.8'lik getiriyle 4'üncü sıraya yerleşti.Knight Frank şirketinin Küresel Ev Fiyatları Endeksi'nin en son verileri açıklandı. 2013'ün Nisan ayı başından 2014'i'ın Mart sonuna kadar ele alınan fiyat artışı verilerine göre Dubai yüzde 27.7'lik getiriyle yatırımcısına en çok kazandıran ülke oldu. 


Aynı listede Türkiye yüzde 13.8'lik getiriyle 4'üncü sıraya yerleşti. Çin yüzde 17.5 ile ikinci, Estonya yüzde 16.2 ile 3'üncü, Tayvan yüzde 12.2 ile 5'inci sıraya yerleşti. Yatırımcısını en çok üzen ülke ise Hırvatistan oldu. Kayıp 1 yılda yüzde 9,7"ye ulaştı. Amplio  Emlak  Yatırım AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu sektörde istikrar sürdüğü takdirde gelişmiş ülkelerin metrekare fiyatlarına ulaşılabileceğini belirtti. 


Bugün küresel ev fiyatları endeksi , küresel ev fiyatları endeksinde türkiye kaçıncı sırada , Küresel ev fiyatları endeksi nisan-mart raporu , Küresel ev fiyatları endeksi sonuçları , Küresel ev fiyatları endeksi raporunda türkiye kaçıncı sırada ,