18 / 07 / 2024

Türkiye Arapların altını!

Türkiye Arapların altını!

Yurt genelinde son dönemde Arap yatırımcıların gayrimenkul alımlarına yön veren Onursal Gayrimenkul Geliştirme AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, “Emtiada altın nasıl güvenli liman olarak görülüyorsa, Araplar da Türkiye’yi güvenli liman olarak görüyor” dedi.Yurt genelinde son dönemde Arap yatırımcıların gayrimenkul alımlarına yön veren Onursal Gayrimenkul Geliştirme AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, “Emtiada altın nasıl güvenli liman olarak görülüyorsa, Araplar da Türkiye’yi güvenli liman olarak görüyor” dedi.

Onur Öngün, gayrimenkul çalışmalarını Ankara’dan yurt geneline yaydıklarında Arap sermayesinin potansiyelinin hayallerinden de öte olduğunu gördüklerini söyledi.

Ortadoğu’da sadece iş adamlarının değil, halkın, siyasetçilerin, devlet yöneticilerinden her kesimin ülkemize büyük ilgi duyduğunu anlatan Öngün, Türkiye’de “İstanbul’un taşı toprağı altın” olgusunun onlarda “Bursa, Trabzon, Ordu, Mersin, Adana, Çanakkale, Ankara daha bir çok yerin taşı toprağı altın” değerlendirmesiyle bütünleştiğini kaydetti.

Onur Öngün, Arap işadamlarının güvenilir partner olarak da kendilerini gördüğünü, diğer milletlerden gördükleri zarar sonrası, Türk işadamına yakınlığının arttığını belirterek, şöyle devam etti:

“ABD’de, Avrupa’da, Rusya’da yarın ne ile karşılaşacaklarını onlar da çok fazla kestiremiyor. Aradıkları güveni hemen yakınlarında yer alan, kültürel yakınlığı olan Türkiye’de buluyorlar. Bir nevi altın gibi… Nasıl ki global ekonomi sıkıntıda olduğunda yatırımcı güvenli liman olarak altına yöneliyorsa, Araplar da  ülkemizde doğru yönlendirildikleri zaman kazançlarına kazanç kattıklarını görünce Türkiye’yi  bir altın gibi güvenli liman olarak görmeye, yatırımlarını daha da artırmaya başladılar. Bakıyorlar ki alt yapıları, üst yapıları ile Türkiye hızla bir dünya devi oluyor. Aldıkları her arazi birkaç yıl sonra değerine değer katıyor. Öyle olunca doğal olarak Türkiye bir fırsat ülkesi olarak karşılarına çıkıyor. Tüm bunların yanında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güven veren tutumunun da ülkemize yatırımlarında büyük etkisi olduğunu gözlemliyoruz.”