29 / 09 / 2023

Türk Telekom ve PTT, GYO şirketi kurmayı düşünüyor!

Türk Telekom ve PTT, GYO şirketi kurmayı düşünüyor!

Türk Telekom ile PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş.), gayrimenkul danışmanlık şirketi veya GYO kurulmasını değerlendirecek.


Türk Telekom ile PTT, gayrimenkul portföy yönetimi, hizmet veya danışmanlık vermek amaçlarıyla PTT ile ortak bir Şirket veya gerekirse Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kurulmasını değerlendirilecekler.


Türk Telekom'un KAP açıklaması;

"Türk Telekomünikasyon A.Ş. ve PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş.)  arasında taraflara ait hisseli, aynı parsel üzerinde bağımsız bölümler ve/veya ortak kullanılan gayrimenkuller üzerinde tarafların ortak 

menfaati, hizmet gerekleri doğrultusunda gayrimenkul geliştirme, değerlendirme, proje yönetimi ve bina yönetimi faaliyetlerinde işbirliği ve bu yönde gerçekleştirilecek ortak çalışmalar geliştirmek, desteklemek ve teşvik etmek amaçlarıyla tarafların arasında yapılacak ikincil protokollerin genel prensiplerinin belirlenmesi amacıyla bir protokol imzalanmıştır.     


Bu protokol dahilinde tarafların gayrimenkullerden daha fazla gelir elde etmesi ve işletme giderlerinden tasarruf sağlaması için alternatifler ve/veya bunlarla sınırlı olmamak üzere gayrimenkullerin en rasyonel şekilde değerlendirilmesi hususlarında portföy yönetimi veya hizmet veya danışmanlık vermek amaçlarıyla PTT ile ortak bir Şirket veya gerekirse Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı kurulması değerlendirilecektir."


Finans Gündem