22 / 07 / 2024

Mecidiyeköy'deki otele 15 milyon Dolar harcayacağız!

Mecidiyeköy'deki otele 15 milyon Dolar harcayacağız!

Galatasaray'ın 23 Mayıs'ta yapılacak seçimin favorisi olarak gösterilen başkan adayı Dursun Özbek, SABAH'a plan ve projelerini anlattı. Özbek, başkan olursa Türk Telekom Arena'nın çatısını yaptıracağını söyledi..


Galatasaray'da nefesler tutuldu ve seçim için geri sayıma geçildi… 23 Mayıs'ta yapılacak seçimin favorisi olarak gösterilen başkan adayı Dursun Özbek, başkanlık koltuğuna oturması halinde yapacaklarını ve hedeflerini SABAH'a anlattı. Mevcut yönetimde iki başkan yardımcısından biri olan ve 3D sloganıyla (Dayanışma-Disiplin-Denetim) yola çıkan Giresun doğumlu işadamı Özbek, kulüpteki mali krizi nasıl çözeceğinden, futbol takımının durumuna kadar birçok konu hakkında detaylı bilgiler verdi. İşte uzun sohbetten öne çıkanlar: 


BU BİR BAYRAK YARIŞI 


 Genç bir yönetim kurdum. Yedekler dahil 15 kişiye de rol biçtik. Uyum içinde çalışacak bir yönetim. Göreceksiniz 3-4 başkan adayı çıkacak bu yönetimden. Hepsi işinde başarılı, Galatasaray sevdalısı. Bu bir bayrak yarışı. Başkanlık belli süre yapılmalı, yeni jenerasyona da fırsat verilmeli. 


 Beni şimdiden başkan ilan etmeyin. Benim yapıma ters ve şık bulmuyorum. Sanki Genel Kurul'un kararına ipotek etmiş gibi algılanacağız. Dursun Özbek 6 aydır yaptığı ile başkan seçilmesin. Genel Kurul, taraftar ve camiaya kendimi anlatayım, önümüzdeki 3 yıl için projelerimi bilsinler, öyle oy versinler. 

 Bizim için mali disiplin ve sportif başarı esas. Bu ikisinden ayrılmadan hareket edeceğiz. Sloganımız 3D: Dayanışma, Disiplin ve Denetim. Dayanışma derken; camiadaki bu kutuplaşmayı ortadan kaldırmak lazım. Yönetim kurulu üyelerini disiplinli olacaklarına inandığım için seçtim. Denetim en büyük eksik. Mali Genel Kurul'da Sportif AŞ'yi ayrı, iletişimi ayrı, gayrimenkulu ayrı, yani hepsini ayrı ayrı sunacağız. 


YENİ SEZONDA METRO ÇALIŞIR 


 Seçilirsem ilk işim stadın çatısını kapatmak olacak. Niye bugüne kadar yapılmamış anlamıyorum. 12 milyon euro'luk finansman kolay bulunur. 400 milyon dolarlık bir holdingin 12 milyon euro için devletle probleme girmesini ben kabul etmiyorum. Bu dönemde yapacaktım ama 6 ay zamanımız vardı. Metro için de sürekli Büyükşehir Belediyesi ile temastayız, Sayın Cumhurbaşkanı'na da konu gitti. Yeni sezonda metro çalışır diye düşünüyorum. 


ÖZBEK DEĞİL, G.SARAY KAZANSIN


10 senedir kulübün konaklama sponsoruyum. Erdoğan Teziç dönemi lise, Duygun (Yarsuvat) Abi dönemi üniversite ile çok ilgilendim. Florya'da huzurevi açtık, inşaata büyük katkı yaptım. Ünal Abi telefon etti Taçspor tesisi için… 'Finansal yapı buna müsaade etmiyor. Kaynak yaratır mısın?' diye rica etti. Gereken parayı verdim, geri ödediler daha sonra. Galatasaray başkanlığını hedeflediğimden değil, Galatasaray sevdamdan bunları yaptım. Ben her zaman söylüyorum, Galatasaray'ın kazanması lazım, Dursun Özbek'in değil. 


KÜÇÜLME OLMAYACAK 

 Amatör branşlarda transferlerde daha itinalı davranılması lazım. Örneğin şampiyonluğa giden kadın basketbol takımı… Kürekte hep şampiyonuz, judoda keza dünya şampiyonluğumuz var. Küçülmek söz konusu değil. Sadece en iyi transferi en iyi fiyata yapacağız. 

 UEFA Kupası'nı nasıl kazandığımızı kimse unutmasın. O takımın omurgası altyapıydı. Hiçbir zaman altyapı ihmal edilmemeli. 


EN UFAK HARCAMADA YÖNETİCİ İMZA ATACAK


Ünal Aysal döneminde işi profesyonel olarak yönetenler istifa ettiler. Biz bir anda boşlukta kaldık çünkü borçlanmayı yapanlar ortada yok. Her departmana birini görevlendirdim 'durumu kontrol altına alalım' diye... Finansmandan da ben sorumluydum. 45 günde durumu kontrol altına aldık. Ufak bir harcamada bile yönetimdeki bir yöneticinin imzası gerekti. Yeni yönetimde de belli bir süre bunu takip etmeyi düşünüyoruz. 


RAKAMLARI DOĞRU OKUYUN


Rakamları doğru okumazsan, 800 küsur milyon lira borç elbette ürkütücü... İşin içine girersen farklı ama... Bankaların hepsi yapılandırılmış. Galatasaray sahaya çıkarsa o borç kendi kendisini ödüyor. Başarı olursa daha kısa sürede ödenir. Galatasaray bir gün sportif aktivitelerini kapar, Show-Business'ın dışına çıkarsa borçlar sorun olur. Şov devam ederse bu borçlar otomatik olarak kendi kendisini tasfiye eder.


OTELE 15 MİLYON DOLAR HARCAYACAĞIZ


Mecidiyeköy'deki otele 15 milyon Dolar harcayacağız, kredisi Denizbank'tan alındı, parası hazır. İnşaat ruhsatımız da var. Düzenleme yapılması lazım planlarıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nde. İmar Komisyonu da onayladı. Prosedürleri kaldı. İnşaat devam ediyor.


ARROYO PARASINI ALDI


Arroyo gitmeyi kafasına koymuştu. Banka ödemesinde sadece 1 gün gecikme oldu, bunu fırsat bildi. Sorun ettiği o parayı da aldı. Zaten daha önce Sırbistan'daki Kızılyıldız maçına gitmiyordu. Gece hesabına yüklü bir para yatırdık da maça gitti.


DURSUN G.SARAY ŞEHİDİ


Yeğenim Galatasaray'da futbolcuydu, şehit oldu. Amcamın oğluydu Dursun Özbek. Derwall onu A takıma aldı. İlk idmanda heyecandan dili nefes borusuna kaçtı ve öldü. Galatasaray bayrağı ile onu toprağa verdik.


YÜREĞİM CIZ ETTİ!


Dursun Özbek, neden Galatasaray'a başkan adayı olduğunu şu sözlerle anlattı: "Özbek ailesi, Galatasaray sevdalısı. Galatasaray Lisesi'ne girdiğim 1961'den beri motivasyonumuz hep Galatasaray. Galatasaray çok büyük bir marka. Bu kaynaklar, böyle mali tabloyu hak etmiyor. İşin içine girince yüreğim cız etti. İş sıkı kontrol edilirse, kaotik durum kısa sürede ortadan kalkar."


HAMZAOĞLU ÇOK İYİ


 Son derece keyifliyiz. Takımın son dönemdeki performansı moralimizi yükseltti. 

 Sneijder zevk veriyor. Çok iyi futbolcu. 

 'Param nerede?' diye yakamıza yapışan yok. 

 Hamza Hamzaoğlu başarılı gidiyor. Onunla devam etmemek mümkün mü? Geleceği, şampiyonluğa endeksli değil. 

 Florya'nın patronu gibi ifadeler beni rahatsız ediyor. Sportif AŞ tabii ki futbolun patronu. Cüneyt'in (Tanman) de elbette fonksiyonu olacak. Sportif AŞ Başkanı ben olacağım. 

 Başkan olursam Tatvan'daki derneğe de gideceğim, İstanbul'dakine de... Taraftar kitlesine bir konsensüs getireceğim.


SabahÖnerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler