Manisalılar konutta İzmiri tercih etti!


Manisalılar konutta İzmiri tercih etti!

Manisa'da son 3 yılda satılık ve kiralık ev fiyatları imar sorunundan dolayı adeta uçtu.Manisa Emlakçılar Derneği Başkanı Bahattin Akyüz, satılık evlerin ortalama metrekare fiyatının 3 bin lira olduğunu belirterek, "Manisalılar artık İzmir'den ev almayı tercih ediyor" dedi.Manisa'da son 3 yılda satılık ve kiralık ev fiyatları imar sorunundan dolayı adeta uçtu. Manisa Emlakçılar Derneği Başkanı Bahattin Akyüz, satılık evlerin ortalama metrekare fiyatının 3 bin lira olduğunu belirterek, "Manisalılar artık İzmir'den ev almayı tercih ediyor" dedi.

"Fiyatlar sürekli artıyor" Fiyatların arsa bulunamaması ve imar planının yapılmaması yüzünden arttığını belirten Akyüz, "Arsa payları Manisa'da çok yüksek. Kenar mahallelerde dahi satılık evlerin metrekare fiyatı 2 bin lira. Lüks konutlarda metrekare fiyatı 4 bin liraya çıkıyor. Kiralar da 650 lira ile 2 bin lira arasında" dedi.


Akyüz, şunları söyledi:


"Eskiden durumu iyi olanlar İzmir'den ev alırdı. Şimdi işçi ve memur kesimi de İzmir'de yaşantısını sürdürüyor. Bu bizim ve yöneticilerimizi ayıbıdır. Herkes imar düzenlemesini bekliyor."


Yeni Asır

manisa konut satışları , izmir konut satışları , izmir kira fiyatları ne kadar ,