Körfezli yatırımcılar CNR Emlak Fuarı’na yoğun ilgi gösterdi!


Körfezli yatırımcılar CNR Emlak Fuarı’na yoğun ilgi gösterdi!

CNR 4. Emlak Fuarı dün kapılarını açtı. CNR Expo Yeşilköy’de 17-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara en çok ilgi bireysel ve kurumsal Körfez yatırımcısından geldi.CNR 4. Emlak Fuarı dün kapılarını açtı. CNR Expo Yeşilköy’de 17-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara en çok ilgi bireysel ve kurumsal Körfez yatırımcısından geldi. Fuarda katılan kamu temsilcileri ve müteahhitler, Körfez yatırımcıların Türkiye’ye yatırım iştahının sürdüğünü söyledi. Fuar kapsamında düzenlenen ‘Şimdi Türkiye’ye Yatırım Zamanı’ başlıklı Emlak Zirvesi’ne katılan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik, “Fuara gelen Arap yatırımcılarla konuştum. Darbe girişimi sonrası tereddütler yaşansa da şimdi Türkiye’ye güveniyorlar ve yatırımdan vazgeçmeyeceklerini söylüyorlar” dedi. Fuara katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da, Körfez yatırımcısının Türkiye’yi bölgedeki güvenli olarak gördüğüne dikkat çekti ve “Türkiye’nin hayata geçirdiği güzel işler dünyadaki rakiplerini ürkütüyor” dedi.


1.1 MİLYAR YATIRIM


Türkiye’de yatırım yapan Suudi Arabistan’lı Al-Zemal Grubun Başkanı Abdulhameed Al-Zamel de fuara katıldı. İstanbul Başakşehir’de Seha Yapı, Adese ve Fuzul Yapı ortaklığıyla, 3. İstanbul adlı bir gayrimenkul projesi geliştirdiklerini belirten Al-Zemal, “Türkiye’de siyasi ve ekonomik istikrara güveniyoruz. Başakşehir projesine 1.1 milyar lira yatırım yapıyoruz. Her biri 250 milyon lira değerinde 2 gayrimenkul fonu kurduk. Türkiye doğru adres ve burada büyümeye devam edeceğiz” dedi. İstanbul Kazlıçeşme’de yer alan 4.2 milyar değerindeki Büyükyalı İstanbul projesi ile fuara katıldıklarını belirten Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, “Körfez yatırımcıları dünya metropollerine gittiklerinde Türkiye’de aldıkları tadı alamıyorlar. Kültürel açıdan kendilerine en yakın ülke Türkiye. Londra’da emlak fiyatları metrekaresi 30 bin sterlinden başlıyor. Bu sebeple Körfezlinin Türkiye’ye yatırım iştahı devam edecek” dedi.


RADİKAL KARARLAR ALINMALIİstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, daha fazla yabancı sermaye ve yatırımcı görmek için radikal kararlar alınması gerektiğini söyledi. Durbakayım, “Bunlardan en önemlisi imar durumunun alınmasının müktesep hak (kazanılmış hak) olması. Projeler başladıktan sonra yarı yolda imar değişiklikleri olmamalı. Yurtdışı satışları artırmak için oturma izni ve vatandaşlık gibi konularda teşvik edici adımlar atılmalı” dedi. Gayrimenkul sektöründe çok fazla oyuncu olmasını eleştiren Durbakayım, şunları söyledi: “Türkiyede müteahhit firma sayısı 100 binlerle ifade ediliyor. Dünyada böyle bir rakam yok. Bakanlığın koyacağı kriterlerle müteahhitler sınıflandırılmalı.”


Müteahhitlere Körfez desteği


CNR Emlak Fuarı’na Piyalepaşa Gayrimenkul, Ofton İnşaat, Dap Yapı, Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat Ortaklığı, Akkuş Gayrimenkul, Beyttürk İnşaat, AycanÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016CNR Emlak Fuarı 2016ı , CNR Emlak Fuarı körfezli yatırımcılar , körfez yatırımcıları CNR Emlak Fuarı ,

Hemen Teslim 4 proje