Konut alıcısı için fırsatlar sürüyor!


Konut alıcısı için fırsatlar sürüyor!

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği'nin (KONUTDER) başlattığı konut kampanyası uzatıldı.KONUTDER Başkanı Elmas, "Vatandaşlarımıza tarihi bir fırsat daha sunuyoruz" dedi... Türkiye'nin önce gelen gayrimenkul firmaları 15 Mayıs’ta tüm peşin ve konut kredili satışlarda yüzde 20 indirim ve yüzde 5 peşinat kampanyası başlatmıştı. Daha önce 15 Haziran’da sona ereceği açıklanan kampanya 30 Haziran’da kadar uzatıldı. 
"Konut talebi tabana yayıldı"


KONUTDER Başkanı Z. Altan Elmas, kampanyanın çok iyi gittiğini, ev satışlarından son derece memnun olduklarını ifade ederek şunları söyledi; "Halkımız kampanyaya iyi cevap verdi. Konut talebi tabana yayıldı. Yüzde 20 indirim, yüzde 5 peşinat, kredi faiz oranı da 0.98 oldu, tapu harcında ve KDV'deki indirimle beraber hepsi paket haline geldi. Uzun zamandır faizler yüksek olduğu için yatırımcılar sektörden geri çekilmişti. Daha çok oturmak için konut alınıyordu. Şu anda hem oturmak, hem de ileriye dönük yatırım yapmak isteyenler harekete geçti""2018’i rekorla kapatacağız"


Altan Elmas, Anadolu'daki projelerde satışların daha hızlı olduğunu söyledi. Elmas konuyla ilgili şu ifadelerde bulundu; "Kampanyaya katılan firmalardan çok iyi geri dönüşler alıyoruz. Biz bu kampanya için 3 milyar liralık bir hedef koymuştuk, 9 milyar liraya kadar da potansiyelimizin olduğunu söylemiştik. Şu anda kampanya umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor. Sadece üç kamu bankasının verdiği konut kredisi rakamları 6 milyar TL’ye ulaşmış. Bu kampanyanın hem vatandaşa, hem konut sektörüne, hem de ekonomiye katkı sağladığına inanıyoruz. Ev almayı planlayan ancak sınırlı imkanı olan vatandaşlarımız bu fırsatları iyi değerlendirmeli. 2017 yılını 1 milyon 410 bin  konutluk tarihi rekorla kapatmıştık. Bu güç birliğiyle de yine Türkiye kazanacak ve yeni bir rekorla 2018 yılını tamamlayacağız"Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerAltan Elmas konut kampanyası , Konut kampanyaları 2018 ,