İstanbul'da kiralık ev ilanları arttı!

İstanbul'da kiralık ev ilanları arttı!

Okul sezonunun açılmasıyla ev sahiplerinin de yüzü güldü. İstanbul 'da özellikle Beşiktaş, Avcılar ve Kadıköy gibi ilçelerde kiralık ev ilanları artış gösterdi.


Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencileri ev arama telaşı sardı. Okul sezonunun açılmasıyla ev sahiplerinin de yüzü güldü.  İstanbul  'da özellikle Beşiktaş, Avcılar ve Kadıköy gibi ilçelerde kiralık ev ilanları artış gösterdi. 


hurriyetemlak.com verilerine göre, İstanbul'da kiralık ev ilanları 15 Ağustos ile 15 Eylül 2014 tarihleri arasında, önceki bir aylık sürece göre yüzde 23 oranında arttı. Başkent Ankara'da ise aynı süreçte kiralık ev ilanlarının sayısı yüzde 14 oranında artışla dikkat çekti.


5 BÜYÜK İLDE KİRALAR ARTIYOR


Artan talep kiralık evlerin fiyatlarının da yükselmesine yol açıyor. hurriyetemlak.com  Emlak  Endeksi'ne göre İstanbul'da kiralık ev fiyatları geçtiğimiz yıla göre yüzde 26 artarak metrekaresi 18 liraya ulaştı. Ankara'da artış yüzde 12 olurken, metrekare ortalama kiralık ev fiyatı 8 liraya yükseldi. Birçok üniversiteye ev sahipliği yapan İzmir'de artış yüzde 10, metrekare ortalama fiyat ise 8 lira olarak belirlendi. Antalya'da fiyatlar yüzde 14 artarak 7 liraya ulaşırken, Bursa'da artış yüzde 1'de kaldı. Metrekare ortalama kiralık ev fiyatı ise 6 lira olarak açıklandı.


Hürriyet