06 / 12 / 2022

İGED, inşaat ve mobilya sektöründe 1 günde 1 milyar liralık değer yarattı!

İGED, inşaat ve mobilya sektöründe 1 günde 1 milyar liralık değer yarattı!

İnşaat ve mobilya sektörü İş Forumu’nda İstanbul’daki dört işadamı derneği, mobilyacı ve inşaat malzemesi tedarikçisi üyelerini 50 büyük inşaat firmasıyla buluşturdu.


İnşaat ve mobilya sektörü İş Forumu’nda İstanbul’daki dört işadamı derneği, mobilyacı ve inşaat malzemesi tedarikçisi üyelerini 50 büyük inşaat firmasıyla buluşturdu. Ağaoğlu İnşaat, Nef İnsaat, Dumankaya, İnanlar İnşaat, Gül İnşaat, Dome Mimarlık gibi sektörün en önemli firmalarının katıldığı  İnşaat ve Mobilya Sektörü İş Forumu’nu organize eden İstanbul Genç İşadamları Derneği (İGED)  Başkanı Av. Hüseyin Ataol inşaat sektörüne ürün tahsis edebilecek şirketler ile inşaat sektörünün üreticilerini bir araya getirerek bir paket oluşturduklarını ve bunun da özellikle inşaat ve mobilya sektörüne cidddi fayda sağlamasını beklediklerini ifade etti. 


İnşaat ve mobilya sektörü İş forumunu organize eden İstanbul Genç İşadamları Derneği (İGED)  Başkanı Av. Hüseyin Ataol 6 aylık iş görüşmesini bir güne sığdırdıklarını ve  bu görüşmelerin sonunda 1 milyar liralık iş bağlantısı gerçekleştiğini söyledi. 


İnşaat ve mobilya sektörü İş forumunda 2.500’ün üstünde iş görüşmesi gerçekleşti

Türkiye’nin önce gelen 50’nin üstünde inşaat firması 4 derneğe bağlı iş insanları ile 2.500’ün üstünde görüşme gerçekleştirdi.  Forumu düzenlerken daralan ticaretin önünü açmayı amaçladıklarını belirten Hüseyin Ataol, “Amacımız üyelerimize yeni iş olanakları sağlamak. Bugün buraya katılan üyelerimiz 6 ayda gerçekleştirebilecekleri iş görüşmelerini bir güne sığdırmış oldu.” dedi. İkili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği forumda inşaat şirketleri, mobilya üreticileri ve tedarikçilerin görüşmelerde somut iş bağlantıları yapıldığına dikkat çeken Hüseyin Ataol, forumlarda ortaya çıkan ekonomik hareketliliği şöyle anlattı: “Daha önce gerçekleştirdiğimiz tekstil forumunda 250 milyon liralık bir iş hacmi oluşturmuştu. Bugün de inşaat ve mobilya sektörlerinde 1 milyar liralık bir iş hacmi doğdu. Ülkemizin lokomotif sektörlerinden inşaat altında birçok iş koluna da imkan sunması sebebiyle daha geniş bir kesime hitap etmekte. Bugün gerçekleştirdiğimiz iş forumumuza da bu lokomotif sektörümüzün öncüsü 50 büyük inşaat firması katılım gösterdi.”


Türk ekonomisi için 2014 yılı zor bir yıl olacak!

Türkiye ekonomisine ilişkin tahminlerini de paylaşan İGED Başkanı Hüseyin Ataol, 2014 yılının zor bir yıl olacağını söyledi. İGED Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ataol "2014 yılının ekonomik göstergeler açısından zor bir yıl olacağına hepimiz hemfikiriz bu konuda bir fikir mutabakatı var ama bununla birlikte inşaat sektörünün hala dinamizmini koruyacağına inancımızda tam " dedi. 


İstanbul’da 200 binin üstünde konut ihtiyacı var!

Yine İstanbul'da hala 200 bin üzerinde bir konut ihtiyacı olduğunun da altını çizerek, inşaat sektörü açısından 2014 yılının iyi geçeceğini vurgulayan Ataol, ülke hareketlenmelerinde inşaat sektörünün çok çabuk etkilenen bir sektör olduğunu ancak inşaat'a olan talebin hiç bir zaman bitmediği ve bitmeyeceğini kesin bir dille ifade etti. Ataol,“Amacımız bu tarz büyük organizasyonları gerçekleştirerek büyük pastayı tabana yayıp Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak.” dedi.Önerilen Bağlantılar : NEF Foldhome