26 / 02 / 2024

Gayrettepe'de kentsel dönüşüm ofisi açıldı!

Gayrettepe'de kentsel dönüşüm ofisi açıldı!

İnşaat sektöründeki 25 yıllık tecrübesini kentsel dönüşüm projelerine aktarmayahazırlanan Semerkand Yapı, Gayrettepe’de yapmayı planladığı Semerkand Line Gayrettepe projesiyle ilgili olarak irtibat ofisini hizmete açtı.


25 yıllık tecrübesini kentsel dönüşüm projelerine aktarmayahazırlanan Semerkand Yapı, Gayrettepe’de yapmayı planladığı Semerkand Line Gayrettepe projesiyle ilgili olarak irtibat ofisini hizmete açtı.


İnşaat sektöründeki 25 yıllık tecrübesini kentsel dönüşüm projelerine aktarmayahazırlanan Semerkand Yapı, Gayrettepe’de yapmayı planladığı Semerkand Line Gayrettepe projesiyle ilgili olarak irtibat ofisini hizmete açtı.  Semerkand Yapı İş Geliştirme Grup Başkanı Çetin Çapan, vatandaş bilinçlendiği taktirde kentsel dönüşümün önünün açılacağını ve kentin değerinin artacağını söyledi.


İnşaat sektöründeki 25 yıllık tecrübesini kentsel dönüşüm projelerine aktarmaya hazırlanan Semerkand Yapı, kentin nadide bölgelerinden Gayrettepe’nin kentsel dönüşümü için düğmeye bastı. Semerkand Line Gayrettepe projesiyle ilgili olarak kentsel dönüşüm irtibat ofisini geçtiğimiz günlerde Mevlüt Pehlivan Caddesi’nde hizmete açan Semerkand Yapı, öncelikle 25 binadaki hak sahipleri ve yaşayanların projeyle ilgili sorularını bu ofiste yanıtlamayı hedefliyor.


Kentsel dönüşüm irtibat ofisinin açılışına aralarında İş Geliştirme Grup Başkanı Çetin Çapan, Genel Koordinatör Cabir Bayrak ve Proje Geliştirme Direktörü Zafer Kırbıyık’ın da bulunduğu Semerkand Yapı’nın üst düzey yöneticileri bizzat katılırken, açılışa Gayrettepe sakinleri de yoğun ilgi gösterdi.


İddialı Projeler Kentin Değerini Artırır

Açılışla ilgili bir açıklama yapan Semerkand Yapı İş Geliştirme Grup Başkanı Çetin Çapan, dönüşümün en büyük ihtiyaç olmasına rağmen, anlaşmaların kolay sağlanamadığını belirtti.  Vatandaş bilinçlendiği takdirde kentsel dönüşümünün önünün açılacağının farkında olduklarını anlatan Çetin Çapan, iddialı güzel dönüşüm projelerinin kentin değerini artıracağını açıkladı. 


Habitat Ödüllü İnşaatçılar

Semerkand Yapı’nın kurucu ve yöneticileri, 1990’li yılların başından itibaren meslek edindikleri inşaatçılığı, bireysellikten kurumsallığa taşıyarak günümüze dek devam ettirmişlerdir. Başlangıç itibariyle Esenyurt bölgesinde çalışmalarını yoğunlaştıran, Semerkand Yapı kurucuları, bilgi ve birikimlerinin avantajları ışığında uydukent projeleri gerçekleştirmişlerdir. Özellikle 7 bin 200 konutluk Esenkent ve 5 bin 735 konutluk Boğazköy Konut -3000 konutluk Beylikdüzü projeleri, imar uygulamaları, alt üst yapı üretimiyle aynı ekip tarafından ülkemiz hizmetine sunulmuş ve Habitat Ödülüne layık görülmüştür.