Emekliye düşük taksitli ev mkanı!


Emekliye düşük taksitli ev mkanı!

Devlet, yoksul, bakıma muhtaç, kimsesi olmayan yaşlılar için birçok destek de veriyor. TOKİ ve Türkiye Emekliler Derneği emekliler için düşük taksitli konut imkanları sunuyor.
Hükümet, yoksul, bakıma muhtaç, kimsesi olmayan ve kirada oturan emekli vatandaşlar için birçok fırsat sunuyor.


Güneş Gazetesi'nde yer alan habere göre; Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen (TOKİ) konutların yüzde 25’i emekliler için ayrıldı. 


30 ilde ucuza sosyal konut 


Emekli maaşı ve geliri aylık net 1.200 TL'yi geçmeyen vatandaşlar, TOKİ’nin alt gelir grubuna yönelik satışa çıkardığı konutlardan yararlanabiliyor. Şu anda mevcut durumda yaklaşık 30 ilde alt gelir grubu için konut satılıyor.


Başvuru sahipleri arasında  TOKİ  tarafından ilan edilecek olan tarihlerde 'Hak Sahibi Belirleme' kurası çekilecek. Proje kapsamında en düşük fiyat 116 bin 400 lira, başlangıç taksitleri de 388 lira. 3+1 evlerin fiyatları 170 bin 720 liradan başlangıç gösteriyor.


Türkiye Emekliler Derneği'nde ucuz ev fırsatı


Türkiye Emekliler Derneği de ucuz ev projeleri geliştiriyor. Emeklilerin konut sorununa çözüm üretmek için çalışmalar yapan Türkiye Emekliler Derneği, ucuz konut projesinin ilk etabını Ankara'da hayata geçirecek.


Emekli vatandaşlar için yarı fiyatına, seçkin konumlarda ve 20 yıla varan vadelerde konut sahibi olma fırsatı sunuluyor. Hayata geçirilecek projelerin tamamı banka güvencesinde ve en geç 18 ayda anahtar teslimi garantisiyle başlatılacak. Proje kapsamında İncek'teki konutlar için başvuru dönemi tamamlandı. Yukarıyurtçu için ise başvurular 1 Haziran 2019 tarihi itibariyle alınacak.


Emeklilere ucuz konut rehberi!Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016emekliler için ucuz konut , toki emekli ucuz konut , emekli vatandaşlar için ucuz konut ,