27 / 05 / 2024

Ali Ağaoğlu ucuz konutun formülünü verdi!

 Ali Ağaoğlu ucuz konutun formülünü verdi!

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, evinde gerçekleştirdiği basın toplantısında ucuz konutun formülünü verdi.


Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ortaköy'deki evinde basın mensuplarıyla buluştu. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu sektörle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.


İnşaat sektöründe sürekli sıkıntı olduğu söylentilerine açıklık getiren Ağaoğlu, yılın ilk yarısında 600 bin konut satıldığını, satışların geçen yıldan çok az geride olduğunu söyledi.


Konut maliyetlerine yüzde 20-25 gibi bir ek maliyet getirildiğini belirten Ağaoğlu, müteahhitlerin kendi karlarından ödün vererek konut satışlarını önceki fiyatlardan sürdürdüğünü açıkladı.


Türk insanının yapısını iyi bildiğini vurgulayan Ağaoğlu, "Türkiye'de asıl konuta ihtiyacı olan C gelir grubu. Biz bu gruba konut üretmeliyiz.  İstanbul'daki arsa fiyatlarıyla C grubu için konut üretmek mümkün değil. Şu anda devletin elinde inanılmaz bir arazi stoğu var. Devletten isteyeceğim şey arazi tahsisi. Devlet bize arazi tahsis etsin, 'şu fiyattan yap ve sat' desin. Bu bizim için faiz indiriminden daha iyi bir şey" ifadelerini kullandı.


"Dere her zaman kütük getirmez" diye konuşan Ağaoğlu, Türkiye'nin birçok sıkıntı içinde olduğunu ama kendilerinin oturup da "yandık bittik" demediklerini söyledi.


Ağaoğlu, son olarak şu açıklamalarda bulundu: "Dünya sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Dünyanın da Türkiye'nin de güllük gülistanlık olmadığını zaten biliyoruz. Ancak bu böyle diye kabuğumuza çekilip seyirci kalamayız. Binlerce çalışanımız var. Gerekirse bazı varlıklarımızı satıp hayatımızı devam ettirme yönünde işimizi en iyi şekilde yapıp ekonomiye katkı sağlama noktasında elimizden geleni yaparız. Ekonominin dönmesi lazım. Biz işimizin başındayız. İş adamı olarak çarkların dönmesini sağlayacağız. Ekonominin, çarkların dönmesi lazım."