En uygun konut kredisi ne kadar?


En uygun konut kredisi ne kadar?

Temmuz ayında en uygun konut kredisi faiz oranı ne kadar? En düşük konut kredisi faiz oranı hangi bankalarda?Konut kredisi faiz oranları Haziran ortasından itibaren yeniden düşüş göstermeye başladı. Faiz oranlarındaki gerileme devam ediyor. Konut kredisi indirimlerinin bu haftada devam edip etmeyeceği merakla beklenirken en uygun konut kredisi faiz oranlarını Kredi Pazarı araştırdı.


Temmuz ayında piyasalarda ve kurda yaşanan olumlu hava faiz oranlarının düşmesi için umut yaratsa da S-400’lerin Türkiye’ye gelmesi ve yaptırım uygulaması konusu tereddüt yaratıyor.


En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranı

En uygun konut kredisi faiz oranı Ziraat Bankası tarafından 100.000 TL’ ye kadar yüzde 1.55 olarak uygulanıyor. Limit sınırı olmaksızın en düşük faiz oranını ise yüzde 1.59 ile kampanyalı kredi ürünleri için İNG ve ICBC Bank kullandırıyor.


En Uygun Konut Kredisi Hesaplama

En uygun konut kredisi üzerinden 150.000 TL tutarda konut kredisi hesaplama' yapıldığında kredinin 5 yıl vadede aylık taksitleri 3.900 TL, toplam geri ödemesi de 233.000 TL’ ye denk geliyor. 10 yıl vadede ise aylık taksitler 2.800 TL’ ye geri ödeme ise 336.000 TL’ ye karşılık geliyor.En uygun konut kredisi ne kadar , en uygun konut kredisi faizi oranları ,