03 / 12 / 2022

Nisan ve Mayıs ayında toplam 18 bin konut satışa çıkacak!

Nisan ve Mayıs ayında toplam 18 bin konut satışa çıkacak!

Mevsimsel durgunluğu ve yılın ilk çeyreğini geride bırakan gayrimenkul sektörü, kampanya atağına başladı. Firmalar yeni projelerini vitrine koyuyor. Nisan ve Mayıs aylarında 18 bin konut satışa çıkacak...


Emlak sektörü 2014'ün ikinci çeyreğine hızlı girdi... Firmalar yeni projelerini vitrine koyuyor. Nisan ve Mayıs aylarında 18 bin konut satışa çıkacak.


Mevsimsel durgunluğu ve yılın ilk çeyreğini geride bırakan gayrimenkul sektörü, kampanya atağına başladı. 30 Mart'taki yerel seçimlerin ardından atağa geçen sektörün dev oyuncuları, yeni projelerini de vitrine çıkardı. Nisan ve Mayıs aylarında ortalama 18 bin konutu satışa sunacak firmalar, sektörde bahar havası estiren kampanyalar da düzenliyor. Ekonomide istikrarın sağlanması, lokomotif olan inşaat sektöründe bayram havası yaşatıyor. Mevsimsel durgunluğu aşıp, satış sezonunu açan inşaat firmaları; atağa geçerek 2 ay boyunca yeni projelerini vitrine çıkaracak, tüketiciyi de satış ofisine çekecek avantajlar sunacak. 


ALIM ZAMANI 

Son dönemde konut kredisi faiz oranlarındaki artışın konut satışlarını düşürmesine izin vermeyen sektör temsilcileri, kendi finansman modelleriyle tüketiciye avantajlı seçenekler sundu. Böylece faizin yüzde 1 psikolojik sınırı aşmasının tüketici cephesinde bekleme yaratmasının önüne geçildi. Dövizin aniden yükselmesiyle oluşan inşaat maliyetlerindeki artışı konut fiyatlarına yansıtmamak için direnen patronlar, önümüzdeki dönemde yüzde 10 ila 15'i bulan zam planlıyor. Yıl içinde kademeli olarak fiyatları yukarı çekecek olan sektör temsilcileri, konuta yatırım yapacakların fırsatları iyi değerlendirip mevcut fiyat avantajını kaçırmamalarını tavsiye ediyor. 


DAP YAPI'DAN HEDİYELİ KAMPANYA


Vazo Kule'de bekletilen son rezidanslar, 20 bin TL peşinatla, 48 ay vade, sıfır faiz avantajıyla satışa açıldı. 1-30 Nisan tarihleri arasında geçerli olan kampanyada, satışa sunulan suit ve grand suitlerin mobilya dekorasyonu otel standartlarında hazırlanarak hediye ediliyor. Rezidansotel konseptinde yapılan proje, belli dönemlerde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen misafirlere kiralanıyor. 


1+1'LER TÜKENDİ


Dumankaya İnşaat tarafından İstanbul Halkalı'da yapılan Halkalı Konsept'te 2+1 konutlar 329 bin 360 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor. Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 833 konut bulunuyor. 1+1 konut satışlarının tamamlandığı projede, 2+1 daireler 329 bin 360 lira ile 399 bin 280 lira arasında satılıyor. 


Takvim GazetesiÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri