Nidapark İstinye'de satışlar başladı!

 Nidapark İstinye'de satışlar başladı!

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO güvencesiyle, Tahincioğlu tarafından hayata geçirilen Nidapark İstinye'de satışlar başladı..


İstinye'de, muhteşem deniz manzarasıyla ve mimari özellikleri ile ön plana çıkab Nidapark İstinye  projesinde TL bazında ve 60 ay sıfır faizle satışlar başladı.


Proje, Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO güvencesiyle, Tahincioğlu tarafından hayata geçiriliyor.  


Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Yeni projemiz Nidapark İstinye, İstanbul’un en eski ve prestijli semtlerinden İstinye’de, ince zevklerle tasarlanan yaşam kalitesiyle bir evin, insanın hayatında ne kadar büyük yer kaplayabileceğini ortaya koyuyor” dedi.

 Nidapark İstinye

 

Özcan Tahincioğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün önde gelen isimlerinden biri olarak, bugüne kadar tamamlamış olduğumuz projelerimizin inşaat alanı 3,5 milyon metrekareyi geçmiş bulunuyor. Projelerimize yatırım yapan müşterilerimizi hem alırken, hem yaşarken hem de satarken mutlu etmeyi başarıyoruz” 

 

Döviz kurlarındaki hareketliliğe rağmen Nidapark İstinye projesinde, lüks segmentte görülmeyen TL bazında ve 60 ay sıfır faiz avantajı sunduklarını belirten Özcan Tahincioğlu: “İstanbul’un en eski ve prestijli semti İstinye’de insan hayatına konfor katan projemiz, lükste sınır tanımıyor. İstinye’de, muhteşem deniz manzarası, mimari özellikleri ve sosyal imkânları ile ön plana çıkan Nidapark İstinye projemiz, ince zevklerle tasarlandı. 3 ayrı etaptan oluşan projemizde lükste sınır tanımadığımız farklı konseptler yarattık. Sektörünün gözde markalarıyla kurgulanan evlerimiz müşterilerimizin hayatına konfor katacak. Projemiz aynı zamanda her noktasında çevreci bir yaklaşımla tasarlanmış olup LEED Gold sertifika adayı." dedi.


Ayrıcalıklı bir konuma sahip

 Nidapark İstinye


Panorama, Vadi ve Koru etaplarından oluşan Nidapark İstinye projesinde her etap kendi sosyal tesisiyle ayrıcalıklı bir konuma sahip. 

 

2+1’den 5+2'ye kadar daire seçenekleri sunulan Nidapark İstinye Panaroma 24 blok 202 bağımsız bölüm, Nidapark İstinye Koru 12 blok 134 bağımsız bölüm ve Nidapark İstinye Vadi 19 blok 202 bağımsız bölümden oluşuyor. 

  Nidapark İstinye

Bahçe üzerine 4 ve 5 katlı olarak tasarlanan bloklar halinde yükselen projede daire alanları 90 metrekare ile 663 metrekare arasında değişiyor. Yaklaşık 15 metrekare büyüklüğündeki depo alanıyla ekstra alan sunulan projede yüksek nitelikli bölümler, lamine parke zeminli salon ve odaları, yerden ısıtmalı ısıtma sistemi ve soğutma üniteleri daire sakinlerine konfor katıyor.

 

Sosyal alanlarıyla yaşam standartlarını yükseltiyorNidapark İstinye projesi sosyal tesislerinde, kafe, çocuk oyun alanları, ücretsiz eğitmen eşliğinde fitness, özel studio odaları, kapalı ve açık havuz, kuaför, market, özel yemek salonları, TV odaları, sinema salonu, oyun odaları, müzik bale okulu, aktivite odası bulunuyor. Yürüyüş ve koşu parkurları, seyir terasları, tenis-basketbol ve çok amaçlı sahalarında yer aldığı projede, İstinye merkezine yakın noktalara shuttle ile ulaşım imkânı da sağlanıyor. Projede ayrıca elektrikli araç şarj istasyonu, ücretsiz teknik destek servisi, özel kiralanabilir depo alanları ve aplikasyon aracılığıyla hizmetler sunuluyor.

 

İstinye Koyu manzarasına hâkim bir konumda yer alan Nidapark İstinye'de boğaz manzaralı 47 bin 500 metrekare alan üzerinde tasarlanmış kullanıcıların özel mülkiyetinde olacak bir park alanı sunuluyor. Bu park alanında her 3 bölge sakinlerinin kullanımına açık ve birçok aktivite yer alıyor.

 

Tasarımda bolluk ve bereketin simgesi ‘Zeytin Ağacı’ 

 Yerli ve yabancı konusunda tasarım grupları tarafından 2 yıla yakın bir süre içerisinde tasarlanan projenin master planı Amerika firması olan SB Architects tarafından oluşturuldu. Dış cephe ve iç mekan tasarımı KY Mimarlık, uygulama projeleri ise Loft Mimarlık ofisleri tarafından gerçekleştirildi. 

 

İstinye’nin benzersiz doğasıyla uyum içerisinde oluşturulan peyzaj tasarımı ise Florida’dan EDSA firmasıyla Türkiye’den DS Mimarlık’ın ortak çalışmasıyla gerçekleştirildi. Cephe tasarımında doğadan esinlenerek, bolluk ve bereketi simgeleyen ‘Zeytin Ağacını’ ilham alındı. Doğada hem pastel tonda renkleri hem de asimetri içerisinde dengeli bir şekilde verildi.

 

Her katta farklı yaşam seçenekleri 

  Nidapark İstinye


 

Az katlı mimari konsepte dizayn edilen Nidapark İstinye Projesi'nde ev sahiplerine bahçe katları, ara katlar ve çatı katlarındaki ünitelerle her katında farklı yaşam alternatifleri sunuluyor. 

 

Proje, bahçe kullanımı imkanı sunan bahçe katları dubleks veya simpleks olmak üzere iki farklı ünite tipinden oluşuyor. Bahçe katlarının yanı sıra zemin katlarda bulunan ünitelerde de geniş teras kullanımı imkanı bulunuyor. Projede, muhteşem Boğaz manzaralı teraslarıyla çatı dubleksleri benzersiz bir deneyim sunuyor.

 


http://www.tahincioglu.com/