02 / 12 / 2023

Gaziosmanpaşa We Haliç projesi görücüye çıktı!

 Gaziosmanpaşa We Haliç projesi görücüye çıktı!

TOKİ ve Emlak Konut’un en büyük müteahhit firmalarından olan Ilgın İnşaat’ın, Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle sektöre kazandırdığı WE Haliç bugün basına tanıtıldı...


 


We Haliç'in basın toplantısı bugün Sepetçi Kasrı'nda Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahin Yanmaz, Ilgın İnşaat Satış Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bucak, Ilgın İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü İlhan Kaya'nın katılımı ile gerçekleştirildi. 


TOKİ ve Emlak Konut’un en büyük müteahhit firmalarından olan  Ilgın İnşaat’ın, Gaziosmanpaşa Belediyesi  iş birliğiyle sektöre kazandırdığı WE Haliç, alıcılardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Proje satışa sunulduğu 2017 yılının başından bu yana, projenin yüzde 25’lik bir diliminin rezervasyonu alındı.  Gaziosmanpaşa We Haliç projesi görücüye çıktı!

 İlhan Kaya 


We Haliç projesiyle ilgili detaylara değinen Ilgın İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü İlhan Kaya, “Yeşil Mahalle Hareketini” başlattıklarını belirterek, projenin bölgedeki en büyük projelerden biri olduğunu söyledi. Projenin tamamlanıp yaşam başladığında yatırımcısına yaklaşık yüzde 70 kazandıracağını belirtti.


 Eyüp sınırına komşu konumuyla Gaziosmanpaşa’da ön plana çıkan We Haliç projesi onut, bulvar ve çarşı konseptinde yükseliyor. Projede daire büyüklüklerimiz ise 50 metrekareden başlayıp 290 metrekareye kadar uzanıyor. 


11 blokta 1.057 daire, 27 ticari ünite ile toplamda 1.084 bağımsız birimden oluşan WE Haliç projesinde stüdyo daireden 5+1 daire seçeneğine kadar daire seçenekleri sunuluyor. 

 

Rezervasyonların Yüzde 8’i Yabancı Yatırımcılara

 


Basın toplantısında yabancı yatırımcılarla ilgili de bilgi veren İlhan Kaya, “Mütekabiliyet Yasası kapsamında biz de satış ve pazarlama çalışmalarımıza devam ediyoruz. MENA Bölgesi olarak nitelendirilen coğrafyadan, Rusya’dan ve Avrupa ülkelerinden talepler alıyor ve rezervasyonları gerçekleştiriyoruz. Yabancı vatandaşlar ağırlıklı olarak yatırım amaçlı tercih ediyorlar. Bu kesim de satışlarımızın yüzde 8’lik bir dilimini oluşturuyor” dedi.  

“Türkiye’deki Konutlar Metrekare Yerine Metreküp Üzerinden Satılmalı” 

 


Konuşmasında Türkiye’de üretilen standart tavan yükseklikli projelere de değinen Kaya, konut satışlarının metreküp üzerinden satılmasının gerektiğinin altını çizdi. 


 Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yanmaz toplantıda, WE Haliç ile hızlı bir gelişim süreci içerisinde bulunan bölgenin değişimine sağladıkları örnek katkıdan dolayı son derece mutlu olduklarını söyedi. Yanmaz, “1990 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı,  TOKİ  ve Emlak Konut GYO ile birlikte okul, hastane, rektörlük gibi yapıları Türkiye’ye kazandırdık. Ilgın İnşaat olarak sürdürdüğümüz iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek Gaziosmanpaşa Belediyesi ortaklığıyla sektöre kazandırmanın, WE Haliç ile bölgeye 1,2 milyar liralık büyüklüğe sahip, büyük ölçekli bir değişim ve yenilenme hareketi getirmenin mutluluğu ve haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 


 Gaziosmanpaşa We Haliç projesi görücüye çıktı!

Halil İbrahim Yanmaz

 


“Dönüşüm Master Plan Çerçevesinde Yapılmalı”

 


Türkiye’deki konut stokunun master plan kapsamında dönüşmesi gerektiğini belirten Yanmaz, “Türkiye’de bir deprem gerçeği var. Yerel ve anakent yönetimlerinin Türkiye’nin dönüşümünde etkin rol almaları gerekiyor. Buradaki dönüşümü yaparken sadece bina bazında değil, ada bazında dönüşümün; master plan çerçevesinde yapılması gerekli. Bunun en güzel örneğini biz WE Haliç Projesi’yle başlattık.” ifadelerini kullandı. 

 


Yanmaz: “We Haliç  bölgenin konumunu özelleştirecek”

 


Projenin bulunduğu lokasyonun da bahseden İbrahim Halil Yanmaz, “WE Haliç, 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü’ne 8, Atatürk Havalimanı’na 10, Mecidiyeköy’e 7 dakika uzaklıkta, Eyüp Sultan Camisi’ne yürüme mesafesinde bulunuyor. Gaziosmanpaşa’nın yaşadığı bu gelişime hükumetimiz de seyirci kalmadı. Mevcut ulaşım akslarına ilave olarak, 2018 yılı içinde inşası başlanacak ve 2019 yılında da faaliyete girmesi planlanan Mecidiyeköy – Mahmutbey ile Vezneciler – Gaziosmanpaşa- Sultangazi metro hatları, Haliç Tramvayı ve proje aşamasında olan Alibeyköy – Eyüp tünelleri WE Haliç’in ve bölgenin de konumunu daha da özel bir hale getirecek” diye konuştu.

  Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. Havalimanı, Satışa çıkacak projeler