Donald Trump kimdir?


 Donald Trump kimdir?

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump oldu. Emlak yatırımları ile bilinen ABD'nin yeni başkanı Donald Trump kimdir? Donald Trump bugüne kadar hangi işlere imza attı? İşte Donald Trump özgeçmiş...Donald Trump kimdir?

Donald John Trump 14 Haziran 1946 Queens, New York doğumlu. ABD'li iş adamı, siyasetçi, yönetici, girişimci ve yazardır.


Trump Organizasyonu'nun başkanı olan Trump, Pensilvanya'da bulunan Wharton Institu'de İşletme bilimleri eğitimi almıştır. Üniversite yıllarında babası Fred Trump'ın emlak ve inşaat firmasında çalışmıştır. 


Kariyeri sırasında oteller, kumarhaneler, golf sahaları ve daha birçok yapı inşa etmiştir. Trump: The Art of the Deal ve Trump: How to Get Rich gibi birçok kitap yazmıştır. 2000 ABD başkanlık seçimleri'nde Reform Partisi adayları arasında yer almıştır. Forbes iş dergisi tarafından hazırlanan Dünyanın En Zengin 400 İnsanı listesinde yer almıştır. 2004-2015 yılları arasında NBC kanalında yayınlanan ünlü reality show The Apprentice'de yer almıştır.


Trump, 2015 yılının Haziran ayında 2016 ABD başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti adayının belirleneceği parti içindeki yarışa katılacağını açıkladı. Seçim vaatleri hem ABD'de hem de dünyada büyük tartışmalara neden oldu.


Donald Trump, 2016 Kasım'da ABD Başkanı oldu.


Dünyaca ünlü emlak yatırımcısı olan Donald Trump Türkiye’de hayata geçirdiği yatırım ise Trump Towers'tır.


donald trump kimdir , abd yeni başkanı Donald Trump , Donald Trump hayatı , Donald Trump biyografi , donald trump özgeçmiş ,