Üsküdar Belediyesi 'yerinde dönüşüm' için ilk adımı attı!

 Üsküdar Belediyesi 'yerinde dönüşüm' için ilk adımı attı!

Üsküdar Belediyesi 'yerinde dönüşüm' için ilk adımı attı. Meclis üyelerini bilgilendiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "4550 dönüme yakın arsamız-arazimiz var. Bizim avantajımız mülkiyeti belediyeye ait olmasıdır. İnşaatları hiçbir kâr amacı gütmeyen TOKİ ile yapacağız" dedi.Tarihi bir karar için olağanüstü toplanan Üsküdar Belediye Meclisi, 'yerinde dönüşüm' için ilk adımı attı. 


Meclis üyelerini bilgilendiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "4550 dönüme yakın arsamız-arazimiz var. Bizim avantajımız mülkiyeti belediyeye ait olmasıdır. İnşaatları hiçbir kâr amacı gütmeyen  TOKİ  ile yapacağız" dedi. 


CHP'li meclis üyeleri ise yetki isteyen belediyeyi TOKİ ile nasıl bir anlaşma yapılacağı konusunda eleştirerek yeterli bilgilendirme istedi. Başkan Türkmen de, "Bu konu TOKİ ile anlaşma yapma yetkisidir. Bize bu yetkiyi vereceksiniz ki TOKİ ile anlaşalım" dedi. Yerinde dönüşüm CHP'li bazı meclis üyelerinin muhalefetine rağmen oy çokluğuyla kabul edildi. İlk kazma Yavuztürk Mahallesi'ııdeki arazilere vurulacak. 


Sabah 
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016