Samsun Canik'te dönüşüm çalışmaları başladı!


Samsun Canik'te dönüşüm çalışmaları başladı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi, riskli alan ilan edilen Canik İlçesi Gazi Osman Paşa Mahallesi’ndeki alanda yıkım çalışmalarına başladı.2012 yılında yaşanan büyük sel felaketinden en çok etkilenen yerlerin başında gelen ve özellikle dere kenarında yapılmış evlerin büyük zarar gördüğü Gazi Osmanpaşa Mahallesi’ndeki riskli yapılar Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıyor.


Bakanlar kurulunca riskli alan ilan edilen bölgede ilk olarak sel sırasında zarar gören ve o günden buyana tinerciler ve fuhuş yapan bazı kişiler tarafından kullanıldığı için çevre sakinlerinin şikayetçi olduğu, güvenlik riski oluşturan binalar aciliyeti nedeniyle kamulaştırılarak hak sahiplerine paraları ödendi.


Dere yatağı kenarındaki bu binalar yıkıldıktan sonra taşkın sınırları dışında olan ancak Kentsel Dönüşüm Alanı ilan edilen alanda da Kentsel Dönüşüm Projesi doğrultusunda çalışma yapılarak bu binalarda yıkılacak ve yerine yeni binalar yapılarak hak sahiplerine verilecek.


TOKİ HaberÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Samsun Canik kentsel dönüşüm , Samsun Canik dönüşüm , Samsun Canik dönüşüm projesi , Samsun Canik son durum , Samsun Canik yıkım çalışmaları ,