13 / 06 / 2024

Kentsel dönüşümde vatandaşlara 18 ay kira yardımı yapılacak!

Kentsel dönüşümde vatandaşlara 18 ay kira yardımı yapılacak!

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, kentsel dönüşüm sürecini mahalle sakinleriyle birlikte değerlendirdi. Kentsel dönüşümde vatandaşlara 18 ay kira yardımı yapılacak dedi...


Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda, kentsel dönüşüm sürecini mahalle sakinleriyle birlikte değerlendirdi. Mahalle sakinlerine "Dedikodulara itibar etmeyin." sözleriyle seslenen Başkan Tiryaki. "Aklınıza takılan tüm soruları cevaplamak için buradayım." dedi. 


Bugüne kadar gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projelerinden örnekler veren ve bu projeler sayesinde Altındağ'ın değerine değer kattıklarını belirten Başkan Veysel Tiryaki "Önemli olan vatandaşların istekleri... Zorla yıkım yapmam. Kimseyi mağdur etmem. Vatandaştan gelen talepler, bizim için önceliklidir. Vatandaş istiyorsa, Önder Mahallesi'nde kentsel dönüşüm başlatırız." dedi. 


"VATANDAŞ İSTEMEDİĞİ SÜRECE TEK BİR YIKIM YAPMAYACAĞIM" 


Kentsel dönüşümün başlaması için bölge sakinlerinin yüzde 90 oranında mutabakata varması gerektiğini söyleyen Veysel Tiryaki, söz hakkının vatandaşta olduğunu sık sık vurguladı. Başkan Tiryaki, bölgenin kentsel dönüşüm için uygun olduğunu fakat vatandaş istemediği sürece tek bir yıkım yapmayacağını dile getirdi. Altındağ'daki mülkiyet sorununu giderdiklerini kaydeden Başkan Tiryaki, Altındağ'da dönüşüm projelerinin zorla değil vatandaşlarla anlaşarak yapıldığının altını bir kez daha çizdi. 


BAŞKAN TİRYAKİ, MAHALLE SAKİNLERİNİN SORULARINA TEK TEK CEVAP VERDİ 


"Önder Mahallesi'nde inşaat alanı çok fazla ve bu buradaki dönüşümün bir an önce başlaması bakımından çok avantajlı. 

Bölge halkı, dönüşüm için yüzde 90 oranında onay vermezse tek bir yıkım yapmam." diyen Başkan Tiryaki, mahalle sakinlerinin sorularına tek tek cevap verdi. 


"HAK SAHİPLERİ ASLA MAĞDUR OLMAYACAK" 


Tiryaki, mülk sahiplerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 18 ay kira yardımı yapılacağını dile getirerek, bu durumun bölge halkı için bir avantaj olduğunu belirtti. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılacak yeni binaların kaç katlı ve ne kadar büyüklükte olacağına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın karar vereceğini belirten Başkan Tiryaki, hak sahiplerinin asla mağdur olmayacağını da sözlerine ekledi. 


Haber Vaktim Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler