Ahmet Misbah Demircan Tarlabaşı'ndaki dönüşümü anlattı!


Ahmet Misbah Demircan Tarlabaşı'ndaki dönüşümü anlattı!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Teknolojinin Mimariye etkileri konusunda yüksek lisans öğrencilerine Beyoğlu'ndaki dönüşümü örnek gösterdi.Beyoğlu Belediyesi, Kültür Kenti Vakfı ve Aydın Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Marka Şehirler Akademisi Yüksek Lisans programında ders veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Teknolojinin Mimariye ve Şehir Planlamasına Etkileri" konusunda öğrencileri bilgilendirdi. Demircan, Beyoğlu belediyesi yeni meclis salonunda gerçekleştirilen ve yerel yönetimler alanında kamuda çalışan görevlilerin katıldığı derste, ilçede yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını örnek gösterdi. 


Tarlabaşı'nda eski zamanın ihtiyaçlarına göre yapılan binalarda dairelerin 25-30 metre kare olduğunu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte buzdolabı, koltuk takımı, televizyon üniteleri gibi eşyaların küçük dairelere sığmadığını anlatan Başkan Demircan, "küçük dairelere sığmayan aileler, teknoloji ve ulaşımın gelişmesiyle birlikte daha ferah ve geniş dairelerde oturmak için buraları terk edip gitmişler," dedi. 


Tarlabaşı'nda büyük bir tecrübe yaşadıklarını anlatan Başkan Demircan şunları söyledi. "Tarlabaşı örneğinde olduğu gibi, yıllardır bırakın Beyoğlu' nu dünyanın en kıymetli yeri günümüz ihtiyacına cevap veremediği için kullanılamaz hale gelmişti. Biz burada yaptığımız kentsel yenileme ile binaların cephelerini koruduk ve içten birleştirme yaptık. Binaların altına otoparklar koyduk. Bu çalışmamız Türkiye'de tarihi dokuyu koruyarak geleceğin ihtiyaçlarına cevap verebilen yerinde dönüşümün ilk örneği oldu. Böylelikle teknolojinin bize dayattığı ürünlere alan açtık. Yapılan çalışmaların neticesinde buralar en az elli kat değer artışı gösterdi," dedi. 


Bizim AnadoluAhmet Misbah Demircan Tarlabaşı kentsel dönüşüm , Ahmet Misbah Demircan kentsel dönüşüm dersi , Ahmet Misbah Demircan kimdir , Ahmet Misbah Demircan dersleri , Tarlabaşı dönüşüm projesi ,

Hemen Teslim 4 proje