Yüreğir Atakent'e temalı park geliyor!


Yüreğir Atakent'e temalı park geliyor!

Yüreğir Belediyesi, Atakent Mahallesi’nde 50 dönümlük alan üzerine yeni bir park için çalışma başlattı. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana’dan ve çevre illerden herkesin gezmeye gelebileceği bir alan oluşturacaklarını belirtti.Yüreğir Belediyesi, Atakent Mahallesi’nde 50 dönümlük alan üzerine yeni bir park için çalışma başlattı. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, içerisinde çok değişik faaliyetlerin gerçekleştirileceği temalı parkın bölgede bir ilk olacağını söyledi.


Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, içerisinde çok değişik faaliyetlerin gerçekleştirileceği temalı parkın bölgede bir ilk olacağını söyledi. Adana’dan ve çevre illerden herkesin gezmeye gelebileceği bir alan oluşturacaklarını belirten Çelikcan, "Bölgemizde eksikliğini düşündüğümüz parkımızın içerisinde her yaştan öğrencilerimizin faydalanacağı temalı çocuk Oyun alanları, planeteryum (müze binası) yapıların yanı sıra gezinti yolları, yürüyüş ve koşu parkuru, bisikletli gezi parkuru, pergolalı gölge alanlar, spor alanları, kermes ve festival alanı, yenilebilir bahçe, kafeteryalari çay bahçeleri, el sanatları sergi birimleri gibi çok değişik faaliyetlerin yapılabileceği alanlar olacak" diye konuştu.


Yapılacak olan temalı parkın bölgeye bir canlılık kazandıracağını belirten Çelikcan şöyle devam etti:


"İçerisinde bir çok etkinliğin bir arada yapılacak olması nedeniyle hem Yüreğir hem de  Adana  için çok önemli bir projedir. İçerisinde planetyeryum yani uzayla ilgili görsellerin çok boyutlu faaliyetlerini görebileceğimiz bir mekan. Çocuklarımız ve gençlerimiz buradan gökyüzünü çok boyutlu olarak inceleyebilecekler. Bunun yanı sıra hizmete açacağımız Kurtuluş Müzesi ile vatandaşlarımızın daha kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacağız."


MilliyetÖnerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projelerYüreğir Atakent temalı park , Yüreğir Atakent park projesi , 2015 Yüreğir Atakent temalı park projesi , Yüreğir Atakent park 2015 ,