Van Kent Parkı açıldı!


Van Kent Parkı açıldı!

Van Kent Parkı açıldı. Van'da 8 bin 200 metrekarelik alan üzerinde İpekyolu Belediyesi tarafından hayata geçirilen park için 4 milyon lira harcandı.Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Van İpekyolu Belediyesi tarafından Kazım Karabekir Caddesi'nde kurulan Kent Parkı vatandaşların hizmetine açıldı. 8 bin 200 metrekarelik alan üzerine kurulan parkta 300 metrekare giriş meydanı ve 300 metre koşu yolu mevcut.


4 milyon liraya mal olan parkta çok amaçlı spor sahaları, futbol, basketbol ve voleybol sahaları bulunuyor. Parkta, kaykay pisti, kafeterya, öğrenme alanları, oyun grupları ve kitap okuma odası da hizmet veriyor.


Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun açılışını yaptığı parkta özel projelerin hayata geçirilmesi planlanıyor. Zorluoğlu, ilçelerde de belediyelerin özel projeleri hayata geçirdiğini belirtti.


Hizmetleri ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde olduklarını söyleyen Zorluoğlu, "Bu milletin vergilerinden kesilerek belediyelerimize aktarılan kaynakları terör örgütlerinin faaliyetlerine değil, vatandaşlarımızın hizmetine tahsis ediyoruz." dedi.


Parka çok bir boyut kazandırdıklarını söyleyen İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ise "İçerisindeki donatılarla her yaştan vatandaş parktan yararlanabilecek. Bu vesileyle gençlerimizin kitap okuma ve ders çalışma imkanları olacak. Yeşil alanlar ve oyun alanlarıyla parkımızın toplam bedeli yaklaşık 4 milyon liradır. Yaklaşık 10 dönümden ibaret olan parkımız ve diğer hizmetler İpekyolu'muza, Van'ımıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun." açıklamasında bulundu. Önerilen Bağlantılar : TOKİ Van kura çekilişiVan Kent Parkı açıldı mı , Van Kent Parkı son durum , Van Kent Parkı 2018 ,