22 / 04 / 2024

Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri 2019'da açılacak!

Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri 2019'da açılacak!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Yıldırım’a kazandırdığı 225 bin metrekarelik Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri 2019 yılının Eylül ayında açılacak.


Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Yıldırım’a kazandırdığı 225 bin metrekarelik Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri, Hüdavendigar Kent Parkı’nı aratmayacak. 


Altyapıdan ulaşıma, eğitimden tarihi ve kültürel mirasın ayağa kaldırılmasına kadar her alanda hayata geçirdiği yatırımlarla Bursa’yı geleceğe taşıyan Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin yeniden ‘yeşille’ anılması için çevre yatırımlarında da hız kesmiyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, daha önce ağırlıklı olarak Osmangazi ve Nilüfer ilçelerine hitap eden Hüdavendigar Kent Parkı’nı şehre kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi, şimdi de benzer bir projeyi de Yıldırım’da hayata geçiriyor. Bünyesinde yüzme havuzu, boks ve güreş salonları, sporcu misafirhanesi, iki nizami futbol sahası, seyirci tribünü, lunapark, kafeteryalar, 11 bin metrekarelik gölet, tematik parklar ve 300 araçlık otopark da yer alan Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesisleri, büyük ölçüde şekillenirken, projenin Eylül ayında açılması hedefleniyor.


 

Ciddi değer katacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Vakıfköy Kent Parkı ve Spor Tesislerinde devam eden inşaat çalışmalarını denetledi. Çalışmaların 225 bin metrekare alanda devam ettiğini belirten Başkan Aktaş, “Önümüzdeki yıl Eylül ayında tamamlanacak çalışmalar neticelendiğinde Bursa, Kültürpark gibi, Botanik park gibi, Hüdavendigar parkı gibi vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte rahatça vakit geçirebilecekleri bir alana kavuşmuş olacak. Yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olacak projede, vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte güzel ve kaliteli vakit geçirebilmeleri için her türlü detay düşünüldü. Park tamamen yayalaştırılmış olacak ve içeriye araç alınmayacak. Parkın 4 giriş kapısına da otoparklar oluşturuldu. Nizami ölçülerdeki 2 futbol sahasının 1900 kişilik seyirci tribünü de tamamlandı. Burada bölgesel amatör lig maçlarının yanında 3. Lig maçları bile oynanabilecek. Şu anda toprak çekim çalışmaları, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına hız verildi. Park bölümünün bir an önce açılması için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. İnşallah parkımızı önümüzdeki Eylül ayında hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler