Ordu'ya Çikolata Park yapılacak!


Ordu'ya Çikolata Park yapılacak!

Ordu’da fındık tanıtımına katkı amacıyla deniz kenarına “Çikolata Park” projesi yapılacak. Projede fındık müzesi de yer alacak.Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gülyalı İlçe Belediyesi, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Ordu Ticaret Borsası ve Gülyalı Gelişim Derneği tarafından Gülyalı ilçesinde 1800 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 60 bin metrekare alan üzerine "Çikolata Park" kurulması için çalışmalar sürüyor.


Butik çikolata üretiminin ve satışının yapılacağı parkta seyir tepesi, oyun alanları, cafe, restoran, fındık müzesi, yüzer sahne, su oyunları, eğlence parkı, yöresel mimari maketler, yöresel ürünler, tematik park, çikolata ile fındık figürlü oyun parkları ve spor alanları da yer alacak.


Parka gelen ziyaretçiler çikolatanın yapım aşamalarını görebilecek, çocuklar kendi çikolatalarını da yapabilecek. 10 milyon TL'ye mal olacak projenin yüzde 75'lik kısmı DOKA tarafından karşılanacak.


TOKİ Haber Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016çikolata park nerede var , ordu çikolata park 2015 , ordu fındık müzesi 2015 , ordu fındık müzesi ne zaman açılacak , ordu fındık müzesi nerede , ordu çikolata park nerede ,