Karşıyaka Stadı için Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı!


Karşıyaka Stadı için Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı!

Karşıyaka Kulübü Başkanı Altug, Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava üzerine Ankara 18'inci İdare Mahkemesi'nin Yalı'daki stat ihalesini iptal karan hakkında Danıştay'ın yürütmeyi durdurma karan verdiğini öne sürdü.Karşıyaka Kulübü Başkanı Altug, Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava üzerine Ankara 18'inci İdare Mahkemesi'nin Yalı'daki stat ihalesini iptal karan hakkında Danıştay'ın yürütmeyi durdurma karan verdiğini öne sürdü. Karşıyaka Kulübü Başkanı Mutlu Altug, sosyal medya hesabında İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava üzerine Ankara 18'inci İdare Mahkemesi'nin Yalı'daki stat ihalesini iptal karan hakkında Danıştay'ın yürütmeyi durdurma karan verdiğini öne sürdü. İhalesi mahkeme tarafından iptal edildiği için TOKİ'nin yaptırdığı inşaat yanda kalan 15 bin kişilik stat konusunda Danıştay'ın kararını içeren resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi. 


Sosyal medya hesabında haberi müjde olarak paylaşan Başkan Mutlu Altug, yeni stadın görseliyle birlikte aktardığı mesajı şöyle: KSK camiasına hayırlı uğurlu olsun. Önümüzdeki sezon Allah kısmet ederse kendi stadımızdayız... 


Ne olmuştu? 


TOKİ tarafından 28 Ocak 2014'te gerçekleşen ihaleyi 54 milyon 88 bin TL bedelle kazanan Ali Acar İnşaat, geçen yıl Yalı'daki eski stadın tribünlerini, tenis kortlarını, kulüp binasını ve ek üniteleri yıkıp altyapı çalışmalarını tamamlamıştı. 


Bu süreçte Karşıyaka Belediyesi de stat arazisindeki 2770 metrekarelik payını bedelsiz olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'na devretmişti. Ancak geçen yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı dava üzerine mahkeme stat ihalesini iptal etmiş, dava TOKİ, bakanlık, kulüpler ve inşaat firmalan tarafından Danıştay'a taşınmıştı. Karşıyaka Taraftarlar Demeği tarafından, kulübe destek olmak için 19 Aralık Dünya Karşıyakalılar Günü'nden 1 gün önce oynanacak Menemen Belediyespor maçına özel hazırlanan "Hatıra bileti" kampanyasına Başkan Mutlu Altug, teknik direktör Soner Tolungüç ve futbolcular da destek verdi. Başkan Altug, Taraftarlar Demeği Başkanı Okan Kırmacı'dan 100 TL'den satılan biletlerden 10 adet alarak futbolculara dağıttı. Etkinliğe yönetimden Oktay Yeşil, Aygün Gcibaş ve Serhat Bayülken'in yanı sıra Sportif Direktör Atilla Güneş, Yardıma Antrenör İhsan Okay ve futbolcular Battal, Ali Say, Metin, Arif, Fatih ve Erhan ile taraftarlar katıldı. Başkan Mutlu Altug, "Yönetim kurulu olarak Menemen Belediyespor maçına kendi biletlerimizle girmeye karar verdik. Tüm camiayı bizim gibi duyarlı davranmaya davet ediyorum. Bu kampanya birlik beraberliğimizi gösterme açısından önemli bir fırsat" dedi.


Haber Ekspres (İzmir)Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Karşıyaka Stadı ihalesi , Karşıyaka Stadı ihalesi son durum 2016 , Karşıyaka Stadı danıştay kararı ,