Gaziantep Şehir Hastanesi Orta Doğu'ya hitap edecek!


Gaziantep Şehir Hastanesi Orta Doğu'ya hitap edecek!

Gaziantep Şehir Hastanesi Orta Doğu'ya hitap edecek. Bin 875 yataklı olarak hizmet verecek hastanenin Orta Doğu'nun sağlık üssü olması planlanıyor.Gaziantep'te inşaatı devam eden Şehir Hastanesi 640 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor. Bin 875 yataklı olarak hizmet verecek hastanenin Orta Doğu'nun sağlık üssü olması planlanıyor.


Gaziantep Valisi Davut Gül, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük hastanesi olma özelliğini taşıyan Gaziantep Şehir Hastanesi'nin yapımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Gül, bin 875 yataklı olacak hastanenin şehrin yanı sıra Orta Doğu'ya hitap edeceğini belirtti.


Star Gazetesi'nde yer alan habere göre Vali Gül, hastane şantiyesinde yapılan toplantıda konuştu. Gül, inşaatının tamamlanmasına katkı sağlayacak kamu kurumlarının yerine getireceği yükümlülükler üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.


Yapımı hali hazırda planlanan şekilde devam eden Gaziantep Şehir Hastanesi'nin eksiksiz bir şekilde hizmete sunulması için ihtiyaç duyulan altyapı, bağlantı yolları, tüm ulaşım ve çevre düzenlemeleri ile diğer tamamlayıcı işlemlerin zamanında bitirilmesini istediğini kaydeden Vali Gül, “Hastane, sadece şehrin değil, Orta Doğu'nun sağlık üssü haline gelerek sağlık turizmine de hizmet verecek" şeklinde konuştu.


Toplam 640 bin metrekare kapalı alana sahip hastanenin 636 yataklı genel, 205 yataklı Karpasküler cerrahi, 174 yataklı onkoloji, 112 yataklı psikiyatri, 498 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk, 100 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ve 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümleri olmak üzere toplamda 1875 yatak kapasitesiyle hizmete açılacak.Gaziantep şehir hastanesi son durum , Gaziantep Şehir Hastanesi bölümleri ,