02 / 10 / 2022

Esenyurt'taki 30 yıllık tapu meselesi çözüldü!

Esenyurt'taki 30 yıllık tapu meselesi çözüldü!

Esenyurt ’ta yaklaşık 30 yıldır çözüm bekleyen tapu sorunu, pürüzlerin giderilmesinin ardından çözüme kavuşturuldu. 30 yılı aşkın süre bekledikten sonra tapularını alan vatandaşlar sevinci ve heyecanı aynı anda yaşadı.


Esenyurt ‘ta yıllardır çözüm bekleyen tapu sorunu uzun süren çalışmanın ardından çözüme kavuşturuldu.  Eşkinoz Mahallesi’nde düzenlenen törende tapularına  kavuşan mülkiyet sahibi onlarca vatandaş,  tapularını Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun elinden aldı.  30  yılı aşkın süre bekledikten sonra tapularını  alan vatandaşlar sevinci ve heyecanı aynı anda yaşadı.


“ONLARA FAYDALI İŞLER YAPMAK GÜZEL”


Yıllardır beklenti içerisinde olan vatandaşların tapu sorununun çözüme kavuşturulduğunu  belirten  Başkan Necmi Kadıoğlu, “Vatandaşlar gecekondusunu kentsel dönüşüme tabi tutsun ve evlerini yapsınlar diye tarla vasfından ifrazlı parsellere bölüştürdük,  tapularını da verdik. Onlar bizlerden daha sevinçlidir çünkü kendi evlerini yapacaklar. Artık depreme dayanıklı evlerde oturacaklar. Bunun sevinci çok farklı bir şey. İnsanlara hizmet etmek, onlara faydalı işler yapmak güzel bir şey bende o zevki yaşıyorum” ifadelerini kullandı.


30 YILDIR TAPUSUNA KAVUŞMAK İÇİN BEKLEDİ


Tapu için çok uzun bir süre beklediğini ifade eden Âdem Avşar, “Tapumuza kavuştuğumuz için çok mutlu oldum. Bundan daha güzel bir duygu olamaz. Uzun yıllardır burada oturuyorum. Ne mutlu bize. Başkanımıza teşekkür ederim” dedi. 30 yıldır tapusuna kavuşmak için beklediğini söyleyen Gülcihan Karakullukçu isimli vatandaş ise, "Evimi aldığımda 30 yaşındaydım şimdi 60 yaşındayım. Ama tapuma kavuşunca sanki tekrar 30 yaşında olduğumu hissettim. Çok sevinçliyim, mutluyum. Bundan daha güzel bir şey olamaz” şeklinde konuştu.