Bursa Kestel'de deprem afet merkezi törenle açıldı!


 Bursa Kestel'de deprem afet merkezi törenle açıldı!

Vali Münir Karaloğlu, "Vatandaşımızın afetler konusunda şuurlandırılmasına yönelik çeşitli çalışmalar yapılıyor. Kestel Belediyesi'nin yaptırmış olduğu bu merkez, vatandaşlarımızın doğal afetlerle ilgili bilgilenmesini de sağlayacak" dedi.Kestel Belediyesi'nin yaptırdığı 'Afet Koordinasyon ve Kriz Merkezi' Vali Münir Karaloğlu tarafından törenle açıldı. Karaloğlu, Deprem Haftası'nda böyle bir açılışı yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.


Münir Karaloğlu, "Vatandaşımızın afetler konusunda şuurlandırılmasına yönelik çeşitli çalışmalar yapılıyor. Kestel Belediyesi'nin yaptırmış olduğu bu merkez, vatandaşlarımızın doğal afetlerle ilgili bilgilenmesini de sağlayacak" dedi. 


AFET YÖNETİMİ 

"Marmara bölgesi, Türkiye'nin ekonomik faaliyetlerinin ve nüfusunun ağırlığının yaşadığı bir bölge" diyen Karaloğlu, "Marmara depreminde Türkiye çok ciddi sıkıntılarla karşılaştı. Aslında bu bizlere bir fotoğraf gösterdi. Hem devlet, hem de millet olarak depreme ve afetlere son derece hazırlıksız olduğumuzu Marmara depremi yüzümüze vurdu. Tek katlı çelikten yapılmış depreme dayanıklı ve insanlara güven veren afet yönetim merkezlerine, kriz yönetim merkezlerine bir afet anında ne kadar ihtiyaç olduğunu iyi bilen birisiyim" diye konuştu. 


Bursa KentBursa Kestelde deprem afet merkezi törenle açıldı , Kestel afet merkezi , deprem afet merkezi Kestel , Kestel deprem afet merkezi açılış , Kestel deprem afet merkezi ne zaman açıldı , Münir Karalaoğlu kimdir ,