15 / 07 / 2024

Ankapark Temapark Ağustos 2014'te açılacak!

 Ankapark Temapark Ağustos 2014'te açılacak!

Ankapark'ın içinde ne var? Ankapark Temapark ne zaman açılacak? Ankapark nerede? sorularının yanıtlarını haberimizden öğrenebilirsiniz.


Ankapark Temapark projesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından inşa ediliyor. Universal Studio Sinema Sistemi ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday 70 metrelik dev dinozorun yer alacağı Ankapark Ankara projesinin yıllık 10 milyon ziyaretçisinin olması hedefleniyor. 


Toplamda 2 bin 117 adet oyuncağın yer alacağı Ankapark projesinde 150 adet boylu fidan dikimi gerçekleşecek. Mart ayında açılması planlanan Ankapark projesinin tamamı hazır olmadığı için bir kısmı ziyaretçiye açıldı. 


2 milyon 100 bin metrekare alana sahip olan Ankara Ankapark'ta 2 bin 117 adet birbirinden farklı oyuncak yer alıyor. Temapark'ta 5 km’lik hat üzerinde nostaljik kara tren, Temapark ve hayvanat bahçesi arasında ulaşımı sağlayan 2 km uzunluğunda monoray bulunacak. 8 km uzunluğunda teleferik ulaşım hattı da olacak.


Ankara Ankapark'ın açık alanı 1 milyon 46 bin 600 metrekare, kapalı alanı 16 bin 100 metrekare, doğal yaşam alanı ise 940 metrekare olarak tasarlandı. Ankapark Ankara'da giriş ücretleri sınırsız 50 TL olduğu belirlendi. 


Ankapark'ın içinde ne var?


- 5 bin metrekarelik içinde sinemaları da barındıran dinozor restorantı çadırı 

- 5 bin metrekarelik Lazer-Tag

-5 bin metrekarelik dinozor müzesi

-10 bin metrekarelik dinozor ormanı çadırı

-10 bin metre karelik atari çadırı


Ankapark Temapark ne zaman açılacak?


Ankapark projesi  Ankara Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi arazisi üzerinde konumlandırılıyor. 6 bin araç kapasiteli otoparkın yer alacağı Ankapark Temapark projesi 2014 yılının Ağustos ayında ziyeretçilerine açılacak.


Safiye ŞİMŞAK/Konuttimes.com