Alaköprü Barajı'nda su seviyesi yükseldi!


 Alaköprü Barajı'nda su seviyesi yükseldi!

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yürütülen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) su sağlayacak KKTC Su Temin Projesi kapsamında Türkiye tarafında yapımı tamamlanan Alaköprü Barajı'nda yağışlı havanın da etkisiyle barajda su seviyesi yükseldi.
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yürütülen ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) su sağlayacak KKTC Su Temin Projesi kapsamında Türkiye tarafında yapımı tamamlanan Alaköprü Barajı'nda su seviyesi hızla yükseliyor.


Proje kapsamında Anamur ilçesinde inşa edilen barajda 26 Ocak'ta su tutulması için kapaklar kapatıldı. O tarihten bugüne kentteki yağışlı havanın da etkisiyle barajda su seviyesi yükseldi.


Bu arada, baraj çevresindeki evleri su altında kalacak köylüler de yeni evlerine taşınmaya başladı. Bazı köylülerin de su altında kalacak ağaçları keserek odun yaptığı gözlendi.


AAAlaköprü Barajında su seviyesi yükseldi , Alaköprü Barajı nerede , Alaköprü Barajı su seviyesi , Alaköprü su seviyesinde son durum , kktc su temin projesi , KKTC Su Temin Projesi son durum ,