Kağıthane, Çağlayan ve Hürriyet'te 50 yıllık tapu davası sonuçlandı!


Kağıthane, Çağlayan ve Hürriyet'te 50 yıllık tapu davası sonuçlandı!

Kağıthane, Çağlayan ve Hürriyet mahallelerinde 50 yıldır devam eden tapu davası, binlerce vatandaşı mutlu edecek şekilde sonuçlandı. 322 adet parselin Maliye Hazinesi adına tespit ve tesciline karar verildi...Kağıthane, Çağlayan ve Hürriyet mahallelerinde 50 yıldır devam eden tapu davası, binlerce vatandaşı mutlu edecek şekilde sonuçlandı. 322 adet parselin Maliye Hazinesi adına tespit ve tesciline karar verildi.


Kağıthane'de uzun yıllardır ikamet eden vatandaşları büyük bir sıkıntıya sokan tapu sorunu, İstanbul Kadastro Mahkemesi’nde sonuçlandı. Mahkemenin 2004/5 Esas ve 2005/1 sayılı kararında dava konusu olan Çağlayan ve Hürriyet mahallelerinde bulunan 322 adet parselin Maliye Hazinesi adına tespit ve tesciline karar verildi. Böylece uzun yıllardır süren mülkiyetin kime ait olduğu sorunu da çözülmüş oldu.


Kağıthane’nin en büyük sorunlarından biri olan tapu sorununu çözdüklerinin altını çizen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Şu ana kadar ilçemizde 18 bin 500 kişiyi tapusuna kavuşturduk. Kağıthane’nin Çağlayan ve Hürriyet mahallelerinde bulunan 322 adet parselin Maliye Hazinesi adına tespit ve tesciline karar verildi. Böylece uzun yıllardır süren mülkiyetin kime ait olduğu sorunu da çözülmüş oldu. Bundan sonra, tapuda Hazine adına parsellerin tescili yapıldıktan sonra 4706 sayılı Hazine’ye ait Taşınmazların Değerlendirilmesi ile ilgili yasa çerçevesinde, bu parseller üzerinde eskiden binası olduğundan hak sahibi olanlara satışı için gerekli işlemler belediyemiz tarafından yapılacaktır” dedi.


KARAR KESİNLEŞTİ


Uzun yıllar önce açılan bu dava çeşitli defalar mahkemece karara bağlanmış ancak Yargıtay tarafından bu kararlar bozulmuştu. Son olarak kesinleşen mahkeme kararının Kağıthane Tapu Sicil Müdürlüğü’ne teslim edildiği açıklandı.


HabertürkKağıthane Hürriyet ve Çağlayan tapu davası çözüldü , Kağıthane Hürriyet ve Çağlayan tapu davası sonuçlandı , Kağıthane Hürriyet ve Çağlayan tapu davası bitti , Kağıthane Hürriyet ve Çağlayan tapu davası son durum , Kağıthane Hürriyet ve Çağlayan tapu davasında ne oldu , Kağıthane Hürriyet ve Çağlayan tapu davası 2015 , fazlı kılıç kimdir , Fazlı Kılıç tapu açıklması , çağlayan tapu davası ,