Emirgan Korusu imara mı açılacak?


Emirgan Korusu imara mı açılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi: "Sözü edilen arazinin Emirgan Korusu ile hiçbir ilgisi yoktur. Emirgan Korusu'nun imara açılması, satılması ve bu alana inşaat yapılması söz konusu olamaz"Emirgan Korusu'nun imara açılması, satılması ve bu alana inşaat yapılmasının söz konusu olmadığı bildirildi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Milliyet Gazetesi'ndeki bir köşeyazısında yer alan iddialara değinilerek, şu ifadeler kullanıldı:


"Emirgan Korusu'nun yakınındaki bir alanın  TOKİ  tarafından satışa çıkarılacağı şeklindeki ifadesi üzerine, sosyal medya mecraları ve internet haber sitelerinde 'Emirgan Korusu satılıyor', 'Emirgan Korusu'na rezidans ve AVM yapılacak' gibi başlıklarla haberler yayınlandığı görülmüştür. 


Yanlış algının düzeltilmesi adına söz konusu açıklamanın yapılması zorunlu olmuştur. Sözü edilen arazinin Emirgan Korusu ile hiçbir ilgisi yoktur. Emirgan Korusu'nun imara açılması, satılması ve bu alana inşaat yapılması söz konusu olamaz."


AAÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Emirgan Korusu imara mı açılacak , Emirgan Korusu imara mı açılıyor , Emirgan Korusu hakkında açıklama , Emirgan Korusu ibb açıklaması , Emirgan Korusu imar , Emirgan Korusu satılıyor mu , Emirgan Korusu son hali , Emirgan Korusu 2015 , Emirgan Korusu nerede ,