Kayseri Mimarsinan OSB'de icradan satılık tesis! 3.4 milyon TL'ye!


 Kayseri Mimarsinan OSB'de icradan satılık tesis! 3.4 milyon TL'ye!

Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mahallesi, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan tesis vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı.. 

Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mahallesi, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan tesis vasıflı gayrimenkul 3 milyon 485 bin 190 TL bedel ile icradan satılıyor. Özellikleri :Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Mimarsinan Mah., 8102 Ada, 8 Parselde kayıtlı, 12.323,83 m2 yüzölçümlü, "Prefabrik 2 Adet, Tek katlı fabrika binası ve 2 adet 3 katlı, İdari bina ve arsası vasfındaki ana taşınmazın 1/2 arsa paylı, Zemin Kat, 2 nolu bağımsız bölümüdür. İpotekli taşınmaz Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisindedir. 


Taşınmaz teknik alt yapı olarak elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz temizlik vb.her türlü alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın üzerine kurulu tesiste toplam 2 adet hangar ve 1 adet 3 katlı idare binasından oluşan mevcut fabrikası binası, fabrika içinde doğu tarafta sevk yeri, hangar içinde kısmi asma kat, 3 adet soğuk hava deposu olan bir sanayi tesisi durumundadır. Taşınmazın sınırlarının betonarme perde ile kısmen çevrilmiş olduğu, tesislerin çevresinde renkli kilit parke ve bordürlerle çevre düzenlemesinin yapılmış, doğalgaz tesisatının çekilmiştir.Kıymeti : 3.485.190,00 TL

1. Satış Günü : 30/01/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 27/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : plevne mah. serin sok. no:10/F Adalet sarayı arkası Kocasinan/Kayseri


 


Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/15570 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.Önerilen Bağlantılar : TOKİ Kayseri kuraKayseri Mimarsinan OSB satılık tesis 2018 , Kayseri Mimarsinan OSb icralık tesis ,