Edirne İpsala'da icradan satılık fabrika! 5.8 milyon TL'ye!


 Edirne İpsala'da icradan satılık fabrika! 5.8 milyon TL'ye!

Edirne İli, İpsala İlçesi, Esetçe Beldesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı... 

Edirne İli, İpsala İlçesi, Esetçe Beldesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul 4 Nisan 2018 günü ilk ihalesine çıkıyor. Taşınmazın bedeli 5 milyon 816 bin 860 TL bedel olarak belirlendi. 


Özellikleri : Edirne İli, İpsala İlçesi, Esetçe Beldesi 2717 parsel, 15.837,46 metrekare, rafine fabrika yağ asit havuzu ve havuz 2 adet ayçiçek yağı fabrikası, 2 adet depo idare binası ve kantar ve 2 adet kazan dairesi nitelikli taşınmazın tamamı ile teferruat niteliğindeki nebati yağ presi, tahrik motoru, kavurma tavası ile nır (minisper) analiz cihazı ve diğer ipotek kapsamındaki teferruattır. Parsel üzerinde bulunan yönetim binası üç katlı betonarme olup bina toplam 495 m2 olup binada her katta 6 odaya sahip içerisinde ıslak zeminler fayans kaplı diğer kısımlar mermer kaplıdır. 36,95 m2 betonarme yapı trafo binası olarak kullanılmaktadır. 1346,00 m2 tek katlı asma kata sahip binanın içi dışı sıvalı ve boyalı olup içerisi karataş ile kaplı dış giriş kapısı alüminyum doğrama pencereler plastik doğramadır. Yapı Fabrika olarak kullanılmatadır. Kıymeti : 5.816.860,15 TL

1. Satış Günü : 04/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 03/05/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : İpsala Belediye Düğün Salonu -Saraçilyas Mah. İPSALA / EDİRNESatış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Edirne İpsala satılık taşınmaz , Edirne İpsala satılık fabrika ,