30 / 05 / 2023

TOKİ Edirne İpsala 2. Etap Alt Gelir Grubu başvuruları bugün başladı!

 TOKİ Edirne İpsala 2. Etap Alt Gelir Grubu başvuruları bugün başladı!

Başvuruları bugün başlayan TOKİ Edirne İpsala 2. Etap Alt Gelir Grubu projesinde son başvurular 29 Haziran'da kabul edilecek...


 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen TOKİ Edirne İpsala 2. Etap projesindeki 8 adet konut için başvurular bugün başlıyor. Projede 2 oda 1 salon daireler bulunuyor. 


180 ay ve 240 ay vadeyle ödeme yapılabilen  TOKİ Edirne İpsala 2. Etap AGG projesinde taksitler 349 TL'den başlıyor. Projede yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat imkanı sunuluyor. 


 Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

- T.C. vatandaşı olması,

- Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması

veya il nüfusuna kayıtlı olması,

- Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

- Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200.00 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200.00 TL olması gerekmektedir.)
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016