23 / 03 / 2023

Bodrum'da icradan satılık villa! 7.5 milyon TL'ye!

Bodrum'da icradan satılık villa! 7.5 milyon TL'ye!

Muğla İli, Bodrum İlçesi, Turgutreis Mahallesi'nde yer alan villa 7 milyon 500 bin TL bedel ile icradan satışa sunuluyor. Satışa konu olan otel için ilk ihale tarihi 3 Ağustos 2018 olarak belirlendi.


Muğla İli, Bodrum İlçesi, Turgutreis Mahallesi'nde yer alan villa icradan satışa çıkarıldı. Villa için 7 milyon 500 bin TL bedel isteniyor. 
Villa Bodrum merkeze 22 km, Turgutreis merkeze de 3 km mesafede yer alıyor. Otel, tapu kaydında toplum yararına ayrılan yapı turizm tesisi olarak belirtiliyor. 


Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 186 Ada, 1 Parsel, TURGUTREİS Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dosyası içerisinde bulunan ve Bodrum Kaymakamlığı Tapu Müdürlüğünden 13.09.2017 tarih 18239 Yevmiye ile İstanbul 10. İcra Müdürlüğüne gönderilen tapu kaydına göre, konu taşınmaz.Kıymeti : 7.500.000,00 TL

1. Satış Günü : 03/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/620 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/06/2018