Vodafone Arena inşaatında çalışmalar sürüyor!


 Vodafone Arena inşaatında çalışmalar sürüyor!

Vodafone Arena inşaatında çalışmalar sürüyor. Türk Telekom Arena ve Timsah Arena ile Türkiye'nin C90 görüş açısına sahip stadyumlarından biri olarak tasarlanan Yeni İnönü Stadyumunda 147 kapalı loca, 4500 VIP tribün ve 162 engelli koltuğu bulunacak.Beşiktaş İnşaat Yatırımları A.Ş. ve  Kiptaş  A.Ş. konsorsiyumu tarafından projelendirilen ve 2013 Haziran ayında mevcut Beşiktaş İnönü Stadyumu yıkılarak aynı yerde inşasına başlanan futbol stadyumunda inşaat çalışmaları sürüyor.


İlk kez 23 Şubat 2004 tarihinde gündeme gelen ancak gerekli izinlerin çıkmaması nedeniyle ertelenen projenin inşa süreci resmi olarak 17 Ocak 2013 tarihinde başlatıldı. Türk Telekom Arena ve Timsah Arena ile Türkiye'nin C90 görüş açısına sahip stadyumlarından biri olarak tasarlanan Yeni İnönü Stadyumunda 147 kapalı loca, 4500 VIP tribün ve 162 engelli koltuğu bulunacak. İki kat şeklinde dizayn edilecek stadyumun birinci katı 26°, ikinci katı ise 36° olacak.


TOKİ Haber Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016vodafone arena , Vodafone Arena inşaatı , Vodafone Arena inşaatı son durum , Vodafone Arena ne zaman bitecek , Vodafone Arena ne zaman tamamlanacak , Vodafone Arena inşaat çalışmaları , Vodafone Arena açılış tarihi ,