ABD'deki 1 dolarlık terkedilmiş ev, malikaneye çevrildi!


ABD'deki 1 dolarlık terkedilmiş ev, malikaneye çevrildi!

ABD’de yaşayan George ve Nancy Corbett çifti, terk edilmiş bir evi bir dolara satın alıp piyasa değeri 2.4 milyon dolar (8 milyon TL) olan bir malikaneye çevirdi.rnABD’de yaşayan George ve Nancy Corbett çifti, terk edilmiş bir evi bir dolara satın alıp piyasa değeri 2.4 milyon dolar (8 milyon TL) olan bir malikaneye çevirdi.


Florida’nın Pametto kentinde terk edilmiş halde bulunan evi 2006 yılında satın alan Corbettler, 1910’da yapılmış binanın birinci katını 7 yıl süren bir çalışma sonucunda baştan yaptılar. Çift, 1.9 milyon dolar tutan tadilat sonucunda harabe yapıyı 7 odalı ve 7 tuvaletli bir malikaneye çevirdiler.


250 bin dolara taşıdı


ABD

Çift, 1.9 milyon dolar (6.3 milyon TL) harcadıkları evi deniz yoluyla 20 km uzaktaki Ruskin ilçesindeki arazilerine taşımak için de 250 bin dolar masraf yaptı.


 


Ancak bu noktada sonra Corbett çiftinin talihi ters gitti. Piyasaya 2014 yılında 4.995 milyon dolardan sunulan ev, maliyetinin altına 1.15 milyon dolara (3.86 milyon TL) satılırken, önceki hafta tekrar piyasaya sürülen ev için bu sefer 2.4 milyon dolar isteniyor.


Milliyetabd 1 dolarlık ev , abd terkedilmiş evin dönüşümü , George ve Nancy Corbett çifti ,