İmar Çapı nedir?

İmar çapı, inşaatı yapılacak yapının sınırlarını toplam inşaat alanını gösteren kroki için kullanılan bir terim olarak kullanılıyor. Detayları için haberimizi inceleyebilirsiniz...İmar Çapı nedir?

Belediyelerce bir arsanın üzerine yapılabilecek olan yapının taban alanını toplam inşaat alanını kat adedini binanın yüksekliğini komşu mesafelerini ve yol cephelerini gösteren onaylı belgeye deniyor.

İmar çapı, inşaat ruhsatı alınmadan önce çizilecek olan mimari projeye altlık olmak üzere imar durumuna uygun olarak hazırlanan parselin mesafelerini ve yapılacak olan binanın ebatlarını gösteren krokiye deniyor. Söz konusu kroki ilgili belediyenin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurularak temin edilebiliyor.

Örnek imar çap dilekçesi

 ........... BELEDİYE BAŞKANLIĞI

 İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ ne


                                                                                                      .......... (Şehir)


İlimiz merkez ............................... Mahallesi ....................... Ada ..................... no lu

Parselime İMAR ÇAPI almak istiyorum.

Bilgilerinize arz ederim.  


.../..../ 2014


T.C. NO :


ADI SOYADI:


ADRES :


Kayıt No : ......................

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ ne

.... /..../ 2014Mehmet TAŞ/Konuttimes.comÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleriimar çapı nedir , imar çapı ne demektir , imar çapı ne demek , imar çapı nereden alınır , imar çapı ne işe yarar , imar çapı nasıl alınır , imar çapı nasıl öğrenilir , imar çapı alma , imar çap dilekçe örneği , örnek imar çap dilekçesi ,