2017 çevre temizlik vergisi 1.taksiti için son 3 gün!


2017 çevre temizlik vergisi 1.taksiti için son 3 gün!

Çevre temizlik vergisi 1. taksiti; Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor. Buna göre çevre temizlik vergisi 1. taksit i için son 3 gün bulunuyor...Çevre temizlik vergisi, mesken, işyeri ve diğer şekillerde kullanılan taşınmaz mallar için ödenen vergiler arasında yer alıyor.


Belediye Gelirleri Kanunu gereğince; Belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde bulunan ve belediyelerin çevre temizlik hizmetlerinden yararlanan konut, iş yeri ve diğer şekillerde kullanılan binalar çevre temizlik vergisine tabi oluyor.


Verginin mükellefi, binaları kullananlar oluyor. Vergi mükellefiyeti ise binanın kullanımı ile başlıyor. Vergi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor.


Çevre temizlik vergisi 1. taksiti; Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödeniyor. Buna göre Çevre temizlik vergisi 1. taksit son ödeme tarihi 31 Mayıs oluyor. Verginin 2. taksiti ise Kasım ayında ödenecek.


Çevre temizlik vergisi, meskenlerde su faturasına yansıtılırken; işyerlerinde ve diğer şekillerde kullanılan yapılar için belediyelerin vergi tahsil veznelerine ödenmesi gerekiyor.


2017'de konutlara ait çevre temizlik vergisi; su tüketim miktarı esas alınmak suretiyle metreküp başına büyükşehir belediyelerinde 28 kuruş, diğer belediyelerde 21 kuruş olarak hesaplanıyor. İşyerleri ve diğer şekilde kullanılan binalara ait çevre temizlik vergisi 2017 şu şekilde sıralanıyor:


Büyükşehir belediyeleri dışındaki belediyelerde uygulanacak çevre temizlik vergisi tarifesi:


  2017 çevre temizlik vergisi 1.taksiti için son 3 gün!

Büyükşehir belediyelerinde uygulanacak çevre temizlik vergisi tarifesi:


  2017 çevre temizlik vergisi 1.taksiti için son 3 gün!

İndirimli çevre temizlik vergisi uygulaması:


 2017 çevre temizlik vergisi 1.taksiti için son 3 gün!Özge ÖZDEMİR/Konuttimes.com   

 2017 çevre temizlik vergisi 1.taksit , Çevre temizlik vergisi 1.taksit son günü , çevre temizlik vergisi 1.taksit 2017 ,

Hemen Teslim 4 proje