Galatasaray Riva arazisi ihalesi yapıldı!


Galatasaray Riva arazisi ihalesi yapıldı!

Yüzde 80'i Galatasaray'ın yüzde 20'si ise Emlak Konut GYO'nun olan Riva arazisinin ihalesinin birinci oturumu bugün gerçekleşti. İhalede en yüksek teklifi 1 milyar TL ile DAP Yapı'nın sahip olduğu Eltes İnşaat verdi...Mülkiyeti Galatasaray'a ait olan Riva arazisinin ihalesinin birinci oturumu bugün gerçekleşti.Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Beykoz Riva Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi 2. oturumu ise 15 Haziran'da yapılacak.


İhale, Emlak Konut GYO Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale ve Sözleşme yönetmeliği kapsamında, açık ihale usulü ile kapalı zarf teklif alma (1. oturum) ve pazarlık-açık artırma (2. oturum) halinde yapıldı.  


9 firmanın katıldığı ihalede en yüksek teklifi 1 milyar TL ile DAP Yapı'nın sahip olduğu Eltes İnşaat verirken, ikinci en yüksek teklifi 400 milyon TL ile Fema İnşaat verdi. Arsanın satışı Galatasaray'ı rahatlatacak.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz,  ihale ile ilgili şunları söyledi: “Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Galatasaray’ın Riva’daki arazisini uzun zamandır takip ediyoruz. İhalede ilk oturumu kazanan olarak sonuçtan memnunuz, dileriz ikinci oturumda da en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazanırız. İhalenin başta ülkemize, ardından da Emlak GYO’ya, Galatasaray Spor Kulübü’ne ve DAP Holding’e hayırlı olmasını dileriz.”

 

İhalede teklif veren 9 firma şu şekilde:

1-Dağ Mimarlık ve Mühendislik - 200 milyon TL     

2-Ege Yapı, Çalışkan Taşımacılık İş Ortaklığı - 300 milyon TL

3-Yılmaz İnşaat - 200 milyon TL   

4-Fema İnşaat-KLV İnşaat İş ortaklığı - 400 milyon TL 

5-Makro İnşaat-Timur Gayrimenkul İş Ort. - 100 milyon TL   

6-Nuhoğlu İnşaat - 262,5 milyon   

7-Eltes İnşaat - 1 milyar TL   

8-Fuzul Yapı, İstanbul Teknik, Gökkar Madencilik İş Ort. - 100 milyon TL  

9-Teknik Yapı-Teknik Yapılar İş Ortaklığı - 100 milyon TL          


Arsa bilgisi

1-) Beykoz Riva'daki 0 ada 3203 parsel numaralı bölüm konut imarlı. Toplam arsa alanı 869 bin 522 metrekare, emsal değeri 0,20, emsale esas inşaat alanı 173 bin 904 metrekare, bina yüksekliği ise H: 2 kat.

2-) Beykoz Riva'daki 0 ada 3201 parsel numaralı bölüm özel orman imarlı. Toplam arsa alanı 206 bin 497 metrekare büyüklüğünde. 

3-) Beykoz Riva'daki 3203 parsel numaralı bölüm ilköğretim tesis alanı imarlı. Bu parselin toplam arsa alanı 8 bin 423 metrekare.

4-) Beykoz Riva'da yapılacak park alanının toplam arsa alanı 72 bin 560 metrekare.


Plan notları

1-) Konut alanlarında uygulama mimari avan projeye göre yapılacak olup R: 0,20 ve H:2 kat (max. 7m.) ile sınırlıdır ve bina birim taban alanı emsal değerini aşmamak ve çekme mesafeleri içinde kalmak koşulu ile max. 200 metrekareyi geçemez.

2-) Özel orman alanları; rekreasyon amaçlı gezinti, yürüyüş ve dinlence alanı olup hiçbir inşaat faaliyeti yapılamaz. Bu alanların inşaat hakkı diğer alanlarda kullanılamaz. 
Özge ÖZDEMİR/Konuttimes.com
galatasaray riva arazisi ihalesi sonuç , Galatasaray Riva dap yapı , emlak konut riva arazisini kim kazandı , galatasaray riva arazisi , riva arazisine teklif veren firmalar ,